Bralczyk powie, jak mówić

db3ba0f09155b35220dfece695d1712e_20110311jp-008-.jpgProfesor Jerzy Bralczyk opowie na UW o tym, jak język w parlamencie stał się nieparlamentarny i dlaczego politycy plotą głupstwa.

Towarzystwo Przyjaciół UW zaprasza w czwartek, 19 stycznia na wykład prof. Bralczyka „Mówienie publiczne”. Jeden z najpopularniejszych polskich językoznawców prześledzi ewolucję języka w debacie publicznej oraz wyjaśni, jak mówić publicznie i dlaczego tak niewielu robi to poprawnie.

Profesor Bralczyk, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i Instytutu Dziennikarstwa UW, słynie z brawurowych, pełnych anegdot wystąpień. Wśród internautów sporą popularnością cieszy się jego wideoblog.

19 stycznia 2012, godz. 17:00, aala Senatu Pałacu Kazimierzowskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28,
wstęp wolny.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
„Każdy koncert to małe święto” [WYWIAD]

Podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, cała Polska bawiła...

Wielki Brat na własne życzenie, czyli Lewiatan 3.0

Świat zmierza ku antyutopii, która kiedyś wydawała się tylko fikcją...

Kawiarnia How U Doin – I was there for you

Po burzy spekulacji o otwarciu Warsaw Perk – kopii kawiarni...

Moskwa w warszawskich teatrach
Masz dość stereotypów o Rosji? Przekonaj się, co o swoim...