Twoja klisza z Powstania Warszawskiego

5-kilometrowa nocna trasa, budownie barykad, zanoszenie meldunku czy znalezienie ukrytego łącznika – wszystko to i dużo więcej czeka na uczestników piątej edycji fotograficznej gry miejskiej „Twoja klisza z Powstania Warszawskiego”.


Motywem przewodnim tegorocznej gry będzie postać Wiesława Chrzanowskiego, który podczas wojny i powstania był nie tylko saperem i podporucznikiem, lecz również reporterem wojennym. Na kilkuset zdjęciach upamiętnił tragiczne losy walczącej Warszawy, jak również chwile odpoczynku – codzienne życie jej mieszkańców. Aparat towarzyszył mu później w jenieckiej tułaczce przez niemieckie obozy. Dzięki sprytowi i odwadze autora bezcenne klisze przetrwały wojnę, wychodząc cało z kolejnych rewizji.

 

wiesław chrzanowski.fileWiesław Chrzanowski – inspiracja piątej edycji „Twojej kliszy”


Piąta edycja „Twojej kliszy” rozegra się na terenie najbardziej zaciekłych walk 1944 roku – na Starym Mieście. Organizatorzy nie chcą jednak zdradzać wszystkich atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników, uprzedzają jednak, że scenariusz gry zmusi do zapuszczenia się w mniej znane rejony Starówki. Uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem, czujnością oraz… talentem fotograficznym. Każdy z nich będzie mógł bowiem wziąć udział w konkursie na najlepsze zdjęcie wykonane podczas gry. Tegoroczną nowością jest wybór najlepszego filmu. Jury wybierze dwadzieścia najlepszych zdjęć oraz filmów, które następnie zostaną ocenione przez internautów na stronie tvnwarszawa.pl. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

 

Aby wziąć udział w grze, należy zarejestrować się na stronie www.klisza.1944.pl oraz posiadać aparat fotograficzny z lampą błyskową i latarkę. Uczestnicy mogą zgłaszać się zarówno pojedynczo jak i ze znajomymi czy rodziną.

Spotkania Teatrów Narodowych
Cztery spektakle i cztery ekipy teatralne z Wiednia, Wilna, Sztokholmu...
Danie po hollywoodzku
Lubicie gotowane jajka? Nie tak dawna Wielkanoc dostarczyła ich wam...
Przepraszam, ale ja się spodziewałem fotografa – mówi Anna Bedyńska
Anna Bedyńska - zawodowo fotoreporterka „Gazety Wyborczej" specjalizująca się w...
Czy dziennikarstwo muzyczne jeszcze istnieje?

18 kwietnia 2016 roku w Auditorium Maximum, Hieronim Wrona, ceniony...