MiejscaPolskaWYDARZENIA

Noc spełniających się życzeń

„Zamknij oczy i pomyśl życzenie”. Każdy z nas słyszy to zdanie przynajmniej raz do roku – podczas zdmuchiwania świeczek na torcie urodzinowym. Dzisiaj wieczorem pojawi się inna okazja, by wysłać  swoje życzenie w świat. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Noc Spadających Gwiazd.

To już kolejna edycja tego wydarzenia. Chętni na obserwowanie nieba zbiorą się w parku przy Centrum Nauki Kopernik, rozłożą koce i będą cieszyć się widokami spadających z nieba meteorów. Zadbano również o jak najlepszą widoczność, ograniczając ilość okolnicznych świateł. „By stworzyć jak najlepsze warunki obserwacyjne, tradycyjnie już wyłączymy całą iluminację Centrum Nauki Kopernik, planetarium Niebo Kopernika oraz podświetlenie parku. Zarząd Dróg Miejskich wyłączy iluminację mostów: Świętokrzyskiego, Śląsko-Dąbrowskiego i Poniatowskiego. Zgasną również światła na Skwerze Kahla, w szklanych wyjściach z tunelu Wisłostrady, niektóre lampy przy wyjściu ze stacji metra Centrum Nauki Kopernik. PGE Narodowy wyłączy na tę noc iluminację stadionu. Zgasną również światła u naszych sąsiadów: Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz Innogy” –czytamy na stronie organizatora.  Dzięki temu pierwsze gwiazdy będzie można zobaczyć już po kilku chwilach wpatrywania się w niebo.

W wypadku niekorzystnej pogody uczestnicy będa mogli podziwiać ruch meterów w obserwaorium niedalego Centrum, dzięki transmisji na żywo.

Na tym atrakcje się nie kończą. Centrum Nauki Kopernik oferuje  także wystawę tych meteorów, które spadły na Ziemię w ubiegłych latach. Skały będzie można nie tylko obejrzeć, ale również dotknąć. Dodatkowo na miejscu będą udostępnione teleskopy umożliwiające obserwowanie ciał niebieskich z większą dokładnością.

Gdzie: park przy Centrum Nauki Kopernik

Kiedy: 12 sierpnia

Start: 21:00

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.