Kariera

Unia Europejska funduje warsztaty dla młodych dziennikarzy

Parlament Europejski razem z European Youth Press planuje zorganizowanie w Brukseli warsztatów dla studentów dziennikarstwa i młodych dziennikarzy.

Warsztaty pod hasłem „Narodowe problemy, europejskie rozwiązania: Unia nadal atrakcyjna?” odbędą się w stolicy Belgii w dniach 15-17 października. W ramach szkoleń początkujący dziennikarze będą mieli okazję spotkać się między innymi z politykami z Parlamentu Europejskiego, ekspertami i dziennikarzami zajmującymi się na co dzień sprawami UE.

European-parliament-brussels-insideWnętrze Parlamentu Europejskiego/ fot. wikipedia

W ramach warsztatów przewidziane jest 120 miejsc dla młodych dziennikarzy i studentów dziennikarstwa w wieku od 18 do 30 lat. Co ważne koszty podróży do Brukseli pokrywa Parlament Europejski. Dodatkowo Parlament zapłaci członkom warsztatów dietę w wysokości 540 euro na noclegi i posiłki w Brukseli.

Warsztaty to niepowtarzalna możliwość poznania zasad rządzących Parlamentem Europejskim od środka oraz obserwowanie zbliżających się wyborów do Europarlamentu. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 września 2013 roku.

Informację o warsztatach i aplikacji można znaleźć na stronie: http://www.youthpress.org/news/561-eymd-2013-call-team