PolskaWYDARZENIA

27. finał WOŚP tradycyjnie i trochę inaczej

Już 13 stycznia 120 tysięcy wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze dla oddziałów noworodkowych. Na placu Defilad zagrają m.in. Margaret, Lao Che i Nocny Kochanek

Pieniądze do puszek w kształcie sześciokątnego graniastosłupa z logiem WOŚP ochotnicy będą zbierać w niedzielę 13 stycznia w całym mieście. Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Wolontariusze poruszają się zwykle dwójkami. Każdy ma legitymację ze zdjęciem, pieczątką, imieniem i nazwiskiem oraz numerem sztabu.

Główny sztab po raz kolejny zlokalizowany będzie na placu Defilad. Przed Pałacem Kultury przez cały dzień będą odbywać się koncerty, stanie diabelski młyn, a w namiocie działać będzie studio telewizyjne, z którego zbiórce przewodzić będzie Jerzy Owsiak. Na kwadrans przed czternastą z placu Defilad wystartuje 13. edycja biegu „Policz się z cukrzycą”.

Nie zabraknie też tradycyjnego Światełka do Nieba, ale w nieco innej niż do tej pory formie. O godz. 20 nie będzie pokazu sztucznych ogni, ale – jak zapowiedział Owsiak – Orkiestra przygotuje „bardzo emocjonujące, ogniste, ale przyjazne dla wszystkich widowisko”. Do pożegnania fajerwerków skłoniła Orkiestrę decyzja warszawskiego ratusza, który jako pierwszy zrezygnował z sylwestrowego pokazu sztucznych ogni.

Fot. Łukasz Widziszowski