MiejscaWarszawski Nurt

Wars i Sawa w Parku Fontann

Przy Wisłostradzie możemy teraz podziwiać bohaterów warszawskiej legendy w niecodziennej oprawie – rozpoczyna się kolejny sezon pokazów Multimedialnego Parku Fontann.

Multimedialny Park Fontann to kompleks czterech fontann, który został otwarty w maju 2011 roku. W okresie od maja do września w godzinach wieczornych mają tu miejsce półgodzinne widowiska multimedialne z wykorzystywaniem laserów oraz reflektorów LED.  1 maja odbył się pokaz inauguracyjny wydarzenia, którego bohaterami są legendarni założyciele stolicy – Wars i Sawa. To nie pierwszy raz, kiedy warszawiacy mają okazję spotkać się z fantastycznymi postaciami na Nowym Mieście – w poprzednich latach pokazy przedstawiały historie m.in. o Bazyliszka i syren warszawskich. Podobne instalacje powstały także w innych miastach Polski, m.in. we Wrocławiu czy w Bydgoszczy.

Z uwagi na duże zainteresowanie wydarzeniem wśród mieszkańców oraz turystów warto pojawić się wcześniej w pobliżu parku. W okolicy nie ma parkingu, więc na pokaz najłatwiej jest dojechać komunikacją miejską – przy przystanku Sanguszki zatrzymują się autobusy linii 118, 185 oraz 385. Organizatorem pokazów jest Miasto Stołeczne Warszawa.

GDZIE: Skwer 1 Dywizji Pancernej WP

KIEDY: piątki i soboty: od maja do lipca o godz. 21.30;