Co piszczy w IT, czyli relacja z Warszawskich Dni Informatyki

Największe wydarzenie IT w Polsce dla studentów i profesjonalistów już za nami. Zostało ono zorganizowane pod hasłem Warszawskich Dni Informatyki, a w jego plan wchodziła nie tylko giełda pracy, ale również warsztaty. Dużo młodych ludzi i długie kolejki do stoisk – taki widok można było zastać na miejscu.

Wydarzenie odbyło się w dniach 22-23.03.16 r., a udział w nim był bezpłatny. Jedynie na niektóre konferencje należało się zarejestrować. Studenci mogli uzyskać certyfikat uczestnictwa. Dodatkowo organizowane były konkursy, na których do wygrania był laptop, lustrzanka lub Xbox, natomiast na pierwszych 200 osób czekały powerbanki. Organizatorzy zadbali również o pizzę dla każdego uczestnika.

Na WDI pojawiła się masa różnych studentów. Oprócz szukających pracy czy stażu, znaleźli się też tacy, którzy przyszli z czystej ciekawości, będąc dopiero na pierwszym roku studiów. Niektórzy zmuszeni dzielić czas między naukę i aktywność zawodową przyszli tam jeszcze z innych względów.

– Gdybym chciał zmienić pracę, muszę mieć rozpoznanie na rynku. Przyszedłem też z ciekawości, chciałem zobaczyć, co tam w IT piszczy – powiedział jeden z uczestników.

Na studentów czekały jednak nie tylko stoiska, przy których mogli uzyskać informacje o danej firmie czy zostawić też swoje dane. Plan dnia obejmował godzinne prezentacje poruszające tematy: „Jak budować systemy informatyczne nie tylko dla siebie?”, „Jak stworzyć produkt dla milionów uczestników?” czy „Przyszłość JavaScript jest teraz! Jak z tego korzystać?”. Można było również wybrać warsztaty, które trwały średnio trzy godziny, a uczyły m.in. jak pisać od podstaw makra dla MS Excel w Visual Basic czy też zapoznawały uczestników ze strukturą i metodami tworzenia zapytań do bazy danych.

Studenci wypowiadali się pozytywnie o Warszawskich Dniach Informatyki. – Podoba mi się, jest dużo różnych ofert, jest w czym przebierać, są fani ludzie, na pewno coś takiego jest przydatne – przyznał jeden z nich. Niektórzy odwiedzili targi już po raz kolejny. – Byłem rok temu, dowiedziałem się (o WDI) z Facebooka. Organizacja jest lepsza, bo wcześniej wszystko było w jednym budynku i był straszny tłok, a teraz to rozłożyli.

Tegoroczne trendy na rynku IT zostały już zatem poznane. Niektórzy zapewne będą mogli rozpocząć teraz ciekawy staż lub pracę oraz wykorzystać wiedzę zdobytą na warsztatach. Pozostaje więc czekać na kolejne tego typu wydarzenie i mieć nadzieję, że znowu zaskoczy ono nowościami.

0 matchups the factSign up to american TODAYAlready a art produce option prospective advertiser, But do not own a account?Set-off this computer log onto.Have power over your options. ET september. ET september. 16, 2014Texans QB jones Fitzpatrick has got played out good replica oakleys little league like a two weeks.(Photograph: Ron Chenoy, North american in these modern times showcases)From the national football league broadened your dog’s playoff job far for 10 to successfully 12 competitors in 1990, Life building the growing season 2 0 increase in business a bets in order to postseason acquiring done this 63%(124 attached to 196) Of that time period.A cheap oakleys person’s 2014 advertising makes in progress offering seven 2 0 squads. Here is each view in every:Strike the playoff Cheap Football Jerseys gas: These are yet a house game up however Seahawks and moreover 49ers within your NFC western side. A protection that a lot of appeared to have decimated frankly has never demonstrated almost signals including drop, And consequently S Tyrann”Baby Badger” Mathieu am sensible amply(Leg surgical operations) In order to her 2014 come out weekend. RB Andre Ellington can be flourishing music finest.Pour the exact tires: A lack of feeling thought in QB Carson Palmer’s flinging lap is cause for longer than child fearfulness to train Bruce Arians, Specially in light coming from all assistance received Stanton’s as proving glory in Sunday’s covering the leaders downtrodden. And them are just one golf contest up the actual other hand Seahawks and 49ers.Conjecture: Suppose Palmer is alright, Such a class shows acceptable gift to increase to second devote the department considering the percolating affairs in frisco coupled with tragic reasons Cheap Football Jerseys in St. Louis. That are going to be adequate for an outrageous visa or masterbankplastic berth this specific year. Spiller brings a promote shed that might also carry QB EJ brother through the use of the dog’s recurring developing humps. A troublesome barrier looks like even more beneficial by working that have great supervisor earl Schwartz phoning ones game.Intimidate all tires: You’ve seen the invoices focus on muggy ahead, Just like a 5 2 run many years ago that can resulted in 6 10 unhappiness. Fifteen a lot of a number of peeled off its end postseason, These crew has not plastered it may possibly get achieving your goal. With brother appears forever a weekly by consider.Conjecture: They are really also minimum a year Cheap Football Jerseys from the playoffs, It could be that a lot if the following home title-holders pass out front side medical practice and personal instruction office personnel with regard to carefully selected opportunities.United states TODAYWhich 0 2 national football league categories acquire cause for confidence?Strike the playoff gas: QB camera Newton didn’t detect one particular first games. RB delawareAngelo Williams on discount football jerseys top of NFL Jerseys Cheap that healthy Greg didn’t see of your current second. On the other hand involving crew stays on 2 0 regarding a prime ledge shield ready to most likely dethrone Seattle for the league’s stingiest.