ARCHIWUMMuzykaPolecamyUWWYDARZENIA

jUWenalia 2019. Znacznie więcej niż dobra muzyka.

Po raz dwudziesty szósty studenci będą obchodzić swoje święto przy najlepszej polskiej muzyce. Warto dodać, że 3 dni koncertowe to nie wszystko, co w tym roku oferuje Uniwersytet Warszawski.

10 maja

Muzyczna zabawa rozpocznie się 10 maja na Kampusie Głównym koncertami 4 znanych polskich raperów. Będą to Kękę oraz Mielzky, a także Dwa Sławy i Zeus, których możemy pamiętać z zeszłorocznych juwenaliowych występów. Najwięcej entuzjazmu wśród studentów wywołało ogłoszenie łódzkiego duetu Dwa Sławy, który w marcu opublikował singiel “Twister” zapowiadający ich nową płytę “X2” . Panowie mają też na swoim koncie utwór z gościnnym występem Kękę zatytuowany “Drugi koniec świata”. Wstęp na pierwszy dzień jUWenaliów jest całkowicie darmowy. Po koncertach odbędzie się afterparty w klubie Hybrydy, gdzie możemy spodziewać się hiphopowej kontynuacji.

11 maja

W sobotę 11 maja będzie można bawić się w klimacie rockowym. Na scenie zagoszczą Myslovitz, Strachy Na Lachy, oraz happysad. Na pewno nie zabraknie takich przebojów jak “Lubiła tańczyć”, “Piła tango” i “Zanim pójdę”. Drugiego dnia obowiązują bilety, które są do nabycia w cenach 30 zł (studencki) i 50 zł (normalny). Do godziny 20 studenci UW mogą wejść na teren Kampusu za darmo. Po koncertach organizatorzy zapraszają na afterparty w klubie Hybrydy. W repertuarze imprezy przewidziane są utwory najbardziej znanych rockowych zespołów, między innymi Queen, AC/DC czy Bon Jovi.

25 maja

Trzeciego dnia jUWenaliów, 25 maja, przenosimy się na warszawską Agrykolę. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie. Wystąpią Katarzyna Nosowska, Smolasty, Tymek oraz zwycięzcy tegorocznej edycji Stage4YOU – The Rockin’ Chair. Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie jeszcze dwóch artystów. Kasia Nosowska, której najnowsza płyta “Basta” pokryła się złotem, z pewnością zapewni świetną zabawę. Smolasty oraz Tymek zagwarantują hiphopowe brzmienie swoimi największymi hitami. Tymek stosunkowo niedawno znalazł się na listach przebojów, a jego utwór “Język ciała” ma już ponad 50 milionów wyświetleń w serwisie YouTube. Razem ze Smolastym nagrali piosenkę “Tusz” i liczymy, że na scenie zobaczymy ich w duecie. Tego dnia wstęp jest bezpłatny. Po koncertach także odbędzie się afterparty w kubie Hybrydy, które będzie pożegnaniem tegorocznej edycji jUWenaliów.

Gra miejska

Kolejną atrakcją jest organizowana przez Samorząd Studentów gra miejska – TerenUWka. Aby wziąć w niej udział należy zgromadzić 5-osobową drużynę i wypełnić formularz, który znajduje się na stronie wydarzenia. W zgłoszonej grupie musi znajdować się w niej minimum dwóch studentów UW.  Zgłoszenia można wysyłać do 8 maja 2019. Trasa terenUWki będzie prowadzić poprzez różne stacje rozmieszczone na Powiślu. Na stacjach dla uczestników będą przygotowane zadania – od kreatywnych, np. wymyślenie wierszyka po quiz związany z jUWenaliami oraz trzydziestą rocznicą wyborów czerwcowych. Zabawa odbędzie się 10 maja od 12 do 16, a udział w niej jest darmowy. Dla trzech najlepszych drużyn będą przygotowane nagrody rzeczowe.

To nie koniec atrakcji. 24 maja dla studentów przygotowane jest Silent Disco. Nie jest to zwykła impreza. Przy wejściu każdy uczestnik dostaje parę słuchawek, przez które słyszy muzykę oraz ma możliwość wyboru gatunku muzycznego, przy którym chce się bawić.  Organizatorzy jeszcze nie podają szczegółów, ale warto śledzić kanały społecznościowe Juwenaliów Uniwersytetu Warszawskiego.

-Juwenalia to przede wszystkim świetna muzyka na żywo i wspaniała atmosfera! Już drugi rok mam możliwość bycia w ekipie organizacyjnej, przez co jest trochę pracy, ale też ogromna satysfakcja – mówi Karolina Krupa, przedstawicielka Samorządu Studentów. W tym roku szczególnie czekam na występ Zeusa i zespołu Strachy na Lachy. Mam nadzieje, że widzimy się już w piątek na UW!

Maj w Uniwersytecie zapowiada się bardzo atrakcyjne. Warto wziąć udział we wszystkich organizowanych wydarzeniach i koncertach.

Piątek, 10.05: https://www.facebook.com/events/421196085356610/
Sobota, 11.05: https://www.facebook.com/events/336335093677126/