PolskaWYDARZENIA

„Przekrój” improwizowany

Profesor Filutek, warzywo numeru oraz improwizatorzy z Klubu Komediowego wystąpią w najbliższy weekend na jednej scenie nad Wisłą.

Chociaż w kioskach pojawiły się już wrześniowe wydania prasy, w Placu Zabaw nad Wisłą na godzinę zapanuje czerwcowa atmosfera. Redakcja kwartalnika „Przekrój” podzieli się anegdotami związanymi z letnim numerem, który ukazał się na początku wakacji. Zasłyszane historie zostaną wzięte na warsztat przez improwizatorów tworzących projekt Wycieczki Osobiste, którzy następnie przedstawią własne interpretacje opowieści redakcji. Nie obowiązują wcześniej napisane scenariusze ani zaplanowane kwestie – każdy dialog zostanie wypowiedziany spontanicznie, w odpowiedzi historie redakcji „Przekroju”.

fot. materiały prasowe

Ostatni numer magazynu zostanie skomentowany przez improwizatorów Klubu Komediowego, który jest jednym z najsłynniejszych warszawskich miejsc, gwarantujących porcję błyskotliwego i celnego humoru. W repertuarze Klubu znajdują się stand-upy, spektakle, koncerty i teatr improwizowany. Jednym z cykli spektakli improwizowanych są Wycieczki Osobiste, podczas których zaproszone sławne osoby mierzą się z ciętym językiem improwizatorów. Dla artystów z Klubu Komediowego nie będzie to pierwsze spotkanie z redakcją „Przekroju”– mieli już okazję komentować nowe wydania przy okazji jesiennych, zimowych i wiosennych edycji pisma.

fot. materiały prasowe

Magazyn został założony w 1945 roku przez Mariana Eilego w Krakowie i ukazywał się jako tygodnik do 2013 r. Po trzech latach nieobecności powrócił w formie kwartalnika do polskich kiosków i ponownie stał się jednym z ulubionych polskich pism. Przywrócono m.in. serię rysunkową, której bohaterem jest profesor Filutek i jego pies Filuś oraz warzywo numeru, czyli humorystyczną tylną stronę okładkową, której tematem przewodnim w letnim wydaniu jest pomidor.

Miejsce: Plac Zabaw nad Wisłą, Bulwar B. Grzymały-Siedleckiego
Czas: 19:00 – 20:00