media

NK.pl traci użytkowników ze wsi na rzecz Facebooka

facebook-logo.png

Facebook i NK.pl to jedyne portale w Polsce, które zrzeszają ponad 10 milionów użytkowników. Z obydwu najczęściej korzystają młode kobiety

Do tej pory w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców prym wiódł serwis NK.pl, który ewoluował z Naszej Klasy, portalu umożliwiającemu dawnym uczniom spotkanie po latach. Z biegiem czasu przybywało mu coraz więcej młodych użytkowników, którzy traktowali go jako platformę do kontaktów z obecnymi znajomymi.

Podobną funkcję spełnia Facebook, portale rozpoczęły więc rywalizację. Jednak NK przegrywa nierówną walkę z międzynarodowym gigantem, który, oprócz pogaduszek i przeglądania zdjęć kolegów, umożliwia śledzenie życia gwiazd wielkiego formatu, branie udziału w konkursach czy granie w popularny Farmville.

NK.pl notuje poważny spadek, zwłaszcza wśród lepiej wykształconych i zarabiających, ale to jeszcze nie koniec polskiego portalu, który wciąż utrzymuje się w czołówce.