Szybkie prezentacje Flaszki 8.1 i 8.2

To już ósma edycja wydarzenia cyklicznie organizowanego przez środowiska kół naukowych Uniwersytetu Warszawskiego, związanych z naukami ścisłymi. Konferencja daje niepowtarzalną okazję do zaprezentowania ciekawych tematów w krótkiej, wyjątkowo atrakcyjnej formie.

flaszki.jpgZdjęcie udostępnione w serwisie Flickr przez użytkownika grant_loy na licencji CC-BY 2.0

Nazwa „Flaszki” pochodzi od angielskiego “flash talks” – określenia na treściwe i dynamiczne 5-minutowe wystąpienia. Część z nich przedstawia ciekawe projekty i inicjatywy, inne zaś pozwalają znaleźć inspirację do działania. Różnorodność tematów pobudza wymianę idei oraz ułatwia nawiązywanie interesujących kontaktów. Flaszki mogą stać się dla każdego motywacją do fascynującego przedsięwzięcia! Podczas najbliższej edycji dowiemy się m.in. o:

• Obiekcie Czelabińskim i możliwościach obrony przed innymi kosmicznymi zagrożeniami,
  • Człowieku 2.0, czyli o technologii stającej się nie tylko częścią życia, ale i samego człowieka,
  • Wszechobecnej Interferencji, czyli o tym, że wszystko podlega prawom mechaniki kwantowej.

Wydarzenie cieszy się niezmiennie rosnącą popularnością wśród studentów i wszystkich ludzi ciekawych świata. Liczba uczestników sięgała w przeszłości 170 osób, dlatego tegoroczna wiosenna edycja została rozdzielona na 2 bliźniacze spotkania: 18 kwietnia na Wydziale Fizyki i 22 kwietnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

Najświeższe informacje na stronie  www.flaszki.waw.pl i fanpage’u www.facebook.com/flaszki.