Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

Teatr

Taniec zanurzony w historii

Taniec w trzech perspektywach to motyw przewodni tegorocznej edycji festiwalu „Ciało/Umysł”. Zmiany, symbolika i historia mają towarzyszyć uczestnikom na każdym roku jubileuszowej odsłony imprezy.

 

CU2011_banner_728x90px

 

Od 17 września do 2 października odbędzie się kolejna, dziesiąta już, edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego „Ciało/Umysł”. I tym razem, jak co roku, nie zabraknie artystów z całego świata, reprezentujących wszystkie kontynenty. Pojawią się bowiem przedstawiciele z RPA, Ekwadoru, Belgii, Szwecji czy USA. Łącznie zaplanowano 16 spektakli, w tym również kilka polskich premier.

Wspomniany już motyw przewodni to historia ujęta na trzy sposoby: taniec z perspektywy historycznej, taniec wpisany w historię festiwalu oraz historia jako narracja, której taniec używa. Program ma ukazać przemiany w tańcu, odczytać i zinterpretować te zmiany oraz, jak zapowiada dyrektor artystyczna C/U, Edyta Kozak, ma symbolicznie zamknąć pewien okres w historii sztuki.

Wśród wydarzeń towarzyszących odbędą się warsztaty taneczne, prowadzone przez Janusza Subicza, związanego przed laty z zespołem Piny Bauch. Koszt uczestnictwa to 200 zł, ale z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy się wcześniej zarejestrować na stronie internetowej.

Nie zabraknie również prezentacji twórczości Piny Bauch. Pierwszym spektaklem festiwalu będzie „Lutz Förster: Portrait of a dancer”. Lutz Förster przez ponad 30 lat tańczył w zespole Piny Bauch. Förster wystąpi także w roli teoretyka tańca podczas międzynarodowej konferencji naukowej „Dziedzictwo Piny Bauch.” Udział w konferencji może wziąć każdy, ale tak samo jak przy warsztatach, należy się wcześniej zarejestrować. Zgłoszenia należy przesyłać na adres konferencja@cialoumysl.pl. Udział jest bezpłatny.

Lutz fot. Anna van Kooij.jpgLutz Förster: Portrait of a dancer

 

Tegoroczna edycja C/U to również spotkania z artystami, prezentacje filmów, a całości towarzyszyć będzie wystawa Petera Pabsta.

 

Termin: 17 września – 2 października

Miejsce: Teatr Dramatyczny, Teatr Studio, Instytut Teatralny, Komuna Warszawa, Centrum Sztuki Współczesnej, Akademia Teatralna (Collegium Nobilium)

Ceny biletów: 20–50 zł

 

Więcej informacji, program, opisy imprez towarzyszących: http://www.cialoumysl.pl/