Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

książka

Ku pamięci Kapuścińskiemu

W piątą rocznicę śmierci Ryszarda Kapuścińskiego Warszawa nie da o nim zapomnieć. Dwa wieczory nadchodzącego tygodnia poświęcone wybitnemu reporterowi będą okazją do zaprezentowania ostatnio wydanych książek o jego życiu i twórczości.

Dwie książki i dwa spotkania. Wszystko o Ryszardzie Kapuścińskim. W spotkaniach wezmą udział bliscy reportera, jego przyjaciele oraz pisarze i reporterzy.

 

Alicja Kapuścińska zaprasza

W poniedziałek 23.01.2012 roku odbędzie się spotkanie organizowane między innymi przez Uniwersytet Warszawski, Instytut Dziennikarstwa UW oraz Fundację im. Ryszarda Kapuścińskiego Herodot. W programie przewidziano wręczenie przez Alicję Kapuścińską pierwszego stypendium Fundacji Herodot dla młodego dziennikarza. Jest to nagroda dla obiecującego reportera, który otrzyma 30 tysięcy złotych na realizację swojego pomysłu. Ponadto Marek Miller będzie prezentował książkę „Pisanie. Z Ryszardem Kapuścińskim rozmawia Marek Miller” wydaną przez SW „Czytelnik”. Podczas wieczoru odbędzie się projekcja filmu dokumentalnego z 1987 roku „Ryszard Kapuściński”, w reżyserii Jacka Talczewskiego. Film będzie dołączany do książki.

23.01.2012 godz. 18.00

Pałac Tyszkiewiczów-Potockich UW

ul. Krakowskie Przedmieście 32

 

Szczygieł i Ikonowicz

Hombre-Kapuscinski_Miroslaw-Ikonowicz,images_big,19,978-83-60336-43-4.jpg

We wtorek 24.01.2012 Wrzenie Świata będzie gościć Mirosława Ikonowicza, który będzie opowiadać o niedawno wydanej książce swojego autorstwa „Hombre Kapuściński”. Spotkanie poprowadzi Mariusz Szczygieł. Będzie o przyjaźni między dwoma reporterami, o poglądach, odwadze i konserwatywnym stosunku Kapuścińskiego do kobiet. „Mój portret Ryśka jest subiektywną opowieścią o naszej przyjaźni” – podkreśla Ikonowicz.

24.01.2012 godz. 19.00

Księgarnia Instytutu Reportażu Wrzenie Świata

ul. Gałczyńskiego 7 (wejście przez bramy Nowy Świat 48 lub 52, Ordynacka 13 oraz od ulicy Foksal)