Thomas Hoepker w Leica Gallery

Miedzy 18 października a 10 listopada w warszawskiej Leica Gallery można oglądać wystawę zdjęć jednego z ważniejszych fotografów kultowej agencji Magnum Photos, Thomasa Hoepkera,  pt. „Heartland. An American Roadtrip In 1963”.

Zbiór czarno-białych fotografii opowiada o życiu codziennym w USA w latach 60-tych. W fotografiach Hoepkera znalazły odzwierciedlenie tak ważne dla Ameryki wydarzenia, jak zabójstwo Kennedy’ego czy odrodzenie patriotyzmu w Stanach.

Na początku lat 60. Thomas Hoepker był pracownikiem niemieckiego magazynu „Kristall”. Wspólnie z pisarzem Rolfem Winterem, również pracującym dla tej gazety, odbył na jej zlecenie podróż po Ameryce. Zadaniem, jakie postawiono publicystom, było pokazanie życia zwykłych mieszkańców, dalekiego od wielkich miast i znanych atrakcji turystycznych. Spędzili w samochodzie blisko dwa miesiące jeżdżąc od Nowego Jorku do Los Angeles i pokazując amerykańską prowincję.

Thomas Hoepker urodził się w 1936 roku w Monachium, a swoją karierę rozpoczął na początku lat 60. Tworzył relacje fotograficzne z całego świata dla takich czasopism, jak „Münchner Illustrierte”, „Kristall” czy „Der Stern”. Pod koniec lat 80. Został członkiem słynnej agencji Magnum Photos, a kilkanaście lat później jej prezesem. Z efektami jego obserwacji życia codziennego w Stanach Zjednoczonych można już dziś obcować z bliska w powstałej w ubiegłym roku galerii Leica w centrum handlowym Blue City.

Więcej informacji na stronie: www.leicastore.pl