Polski uśmiech i podróżowanie docenione przez Sony

Dwóch Polaków: Piotr Stasiuk i Krzysztof Bowko zostali laureatami kategorii otwartej konkursu Sony World Photography Awards 2012

Stasiuk zdobył nagrodę w kategorii Uśmiech. Jury urzekło jego zdjęcie, przedstawiające małżeństwo, które uczestniczyło w walkach o wolność podczas II wojny światowej.

(c) Piotr Stasiuk, Poland, Smile, courtesy of Sony World Photography Awards 2012

Bowko zwyciężył w kategorii Podróżowanie, dzięki zdjęciu krajobrazowemu, wykonanemu wiosną na terenie Moraw Południowych w Czechach.