„źródło: strona wydarzenia na fb„

Jedz, módl się, pytaj

Noc Świątyń to okazja, by poznać i zapytać o wszystko przedstawicieli różnych wyznań. Między innymi baptystów, mormonów, adwentystów, mariawitów i karaimów.

Już po raz czwarty drzwi świata na co dzień niedostępnego dla warszawiaków zostaną otwarte na oścież. 22 września do późnych godzin nocnych, będzie można sprawdzić, jak różnorodny i ciekawy jest świat warszawskich świątyń. W tym roku do stolicy dołączy Kraków, Łódź, Poznań i Gdańsk.

Czy mormoni modlą się przed cheeseburgerem?

W Kaplicy Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich przewodnik odpowie na pytania: Dlaczego w mormońskich kaplicach nie ma krzyża? Czy Mormoni idą do Nieba? Czy biskup może mieć żonę? Czy Mormoni modlą się przed posiłkiem w McDonaldzie? Czy znają imiona swoich przodków? Czy w kaplicach można organizować imprezy?

GDZIE: ul. Wolska 142

KIEDY: 17:00-22:00

Mariawickie nie tuczy

Kościół mariawitów zaprasza na koncert mariawickiej orkiestry dętej. W programie zapalenie i wypuszczenie lampionów pokoju. Do obejrzenia będzie wystawa pt. Mariawita, czyli kto? Na koniec „Mariawickie nie tuczy”, czyli słodki poczęstunek

GDZIE: ul. Wolska 186

KIEDY: 18-21

Ilu Karaimów mieszka w Polsce?

W Wolskim Centrum kultury odbędą się prelekcje dotyczące najmniejszej mniejszości etnicznej w Polsce pt: Karaimi – współczesna aktywność, Karaimi i ich cmentarz, świątynie karaimskie w Rzeczpospolitej. Atrakcją wieczoru występ Karaimskiego Zespołu Folklorystycznego DOSTŁAR.

GDZIE: ul. Obozowa 85

KIEDY: 17-21

Za co Kwakrzy dostali Nobla?

W Religijnym Towarzystwie Przyjaciół dowiemy się, kim są Kwakrzy. Za co dostali pokojową nagrodę Nobla? Dlaczego nie mają świątyń?

GDZIE: ul. Tarczyńska 11/24

Kiedy: 17.30-21

Zadaj pytanie Muftiemu

W Ośrodku Kultury Muzułmańskiej na wszystkie, nawet te najtrudniejsze pytania odpowie Mufti. Ponadto zwiedzający dowiedzą się o sławnych muzułmańskich uczonych. Dzieci napiszą imiona po arabsku, oraz będą malować henną

GDZIE: al. Bohaterów Września 23

KIEDY: 18-22

Hawdala na koniec Szabatu

W jedynej czynnej przedwojennej synagodze w Warszawie odbędzie się uroczysta Hawdala, czyli zakończenie Szabatu. O 22:00 wykład o nadchodzącym Święcie Sukkot, upamiętniającym mieszkanie Żydów w szałasach i namiotach. Na koniec indywidualne zwiedzanie synagogi.

GDZIE: ul. TWARDA 6

KIEDY: 20-23:30

Perun w Nowej Wsi

Chram Rodzimego Kościoła Polskiego przeniesie zwiedzających w świat przedchrześcijańskich wierzeń Słowian. Przewodnicy wytłumaczą, kim są Perun, Swaróg, czy Metawszechświat.

GDZIE: stajnia „Sabat” w Nowej Wsi.

KIEDY: 11-15

Pełny program nocy muzeum: https://nocswiatyn.pl/program-warszawa2018/

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Szereg polskich miast nie truje już Bałtyku

Miasto Łódź zostało usunięte z listy HELCOM jako jeden z...

Królowa w rękawicach

W gronie najlepszych polskich piłkarek znajduje się już od kilku...

Lisek skoczy przy fontannach

Po memoriale Kamili Skolimowskiej, który obejrzało na żywo rekordowe 41...

Czech nie taki wesoły
Reporterzy na ogół raczą nas smutnymi książkami. Spodziewałem się, że...