Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

KULTURAMuzykaPolecamyWarszawski Nurt

W parku z Chopinem

W Łazienkach Królewskich po raz 60. możecie posłuchać muzyki Fryderyka Chopina w wykonaniu polskich i zagranicznych artystów.

W Łazienkach Królewskich odbywa się 60. sezon Koncertów Chopinowskich. Wydarzenie powstało pod koniec lat 50. XX wieku, kiedy zrekonstruowano wysadzony podczas II wojny światowej pomnik kompozytora. To właśnie w okolicy tego monumentu w letnie niedziele odbywają się klasyczne recitale w wykonaniu zarówno początkujących zawodowych pianistów, jak i najbardziej cenionych artystów muzyki klasycznej. Goście słuchają koncertów w niepowtarzalnej atmosferze parku – z ławek albo koca rozłożonego na trawniku.

Jak piszą organizatorzy, to właśnie dzięki występom wybitnych pianistów oraz urokliwej scenerii Łazienek Królewskich Koncerty Chopinowskie zyskały miano kulturalnej wizytówki stolicy.

Jeszcze w tym sezonie przy fortepianie usiądą  m.in. Rosjanin Ilya Maximov, zdobywca najwyższych nagród na piętnastu Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych, Kanadyjczyk Charles Richard-Hamelin, zwycięzca konkursu Prix d`Europe oraz zaledwie osiemnastoletnia Julia Łozowska, wielokrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncerty organizowane są przez Stołeczną Estradę i Towarzystwo im. Fryderyka Chopina. Na miejsce możemy dojechać autobusami linii 116, 180, 100 oraz 400, które zatrzymują się przy przystanku Łazienki Królewskie mieszczącym się nieopodal parku.

GDZIE: okolice pomnika Fryderyka Chopina w Łazienkach Królewskich

KIEDY: każda niedziela do 29 września o 12:00 i 16:00

ZA ILE: wstęp wolny

Fot. Stołeczna Estrada/Materiały prasowe