danielle-cerullo-CQfNt66ttZM-unsplash

Atak Nigeryjczyka na siłowni

W jednej z katowickich siłowni 21-letni obywatel Nigerii nagle zaatakował 23-letniego mężczyznę, który również trenował w tym samym miejscu. Do ataku użył młota treningowego. Po zdarzeniu wezwana została policja.

Funkcjonariusze, którzy szybko dotarli na miejsce, obezwładnili agresywnego i pobudzonego napastnika. W sobotę usłyszał on zarzuty prokuratorskie, które mogą skutkować karą pozbawienia wolności.

„Policjanci z Komisariatu Policji I w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice-Południe, prowadzili dochodzenie w sprawie tego incydentu, m.in. analizując nagrania z monitoringu. 21-letni obywatel Nigerii został oskarżony przez prokuraturę o usiłowanie zabójstwa. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności” – podano na stronie katowickiej komendy policji.

Zaatakowany 23-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie po udzieleniu pomocy medycznej złożył zeznania w tej sprawie.

(Fot. Unsplash)

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
O apartheidzie i surfingu
Sara Blecher jest pochodzącą z Republiki Południowej Afryki reżyserką, producentką...
Lis podbije internet?

Prowadzi autorski program telewizyjny i szefuje tygodnikowi. Teraz uruchamia portal....

Kobiety wschodu w fotografii
Czy istnieje rosyjski styl? W architekturze kojarzyć się on będzie...
Czy zawsze trzeba być kryształowym?

Maria Czubaszek była postacią kontrowersyjną. Choć sama z tej kontrowersyjności...