chris-gallagher-4zxp5vlmvnI-unsplash

Co dalej z powodzianami?

Coraz więcej mediów alarmuje o niepokojącym zastoju w składaniu wniosków i wypłacaniu pieniędzy powodzianom w południowo-zachodniej części Polski. Długie procedury i brak specjalistów opóźniają wypłatę pieniędzy dla poszkodowanych. Część funduszy już ruszyła, ale wciąż w wielu przypadkach zasiłki w ogóle nie zostały wypłacone.

„Ani jedno odszkodowanie na odbudowę zniszczonych mieszkań i domów w Kłodzku nie zostało wypłacone. Czekający na rządową pomoc mieszkańcy ziemi kłodzkiej są załamani i apelują o pilną reakcję władz” – alarmowały „Fakty” TVP3 Wrocław.

Tempo wypłat pomocy dla osób dotkniętych powodzią jest niesatysfakcjonujące i będzie przyspieszone – powiedział w poniedziałek w Radiu RMF24 minister ds. odbudowy Marcin Kierwiński.

Najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe
Sezon na odwiedzanie Jarmarków Bożonarodzeniowych właśnie się rozpoczął. Gdzie najlepiej...
Bogaci odpowiadają za ocieplenie klimatu

Według najnowszych ustaleń opublikowanych w „Nature Climate Change”, najbogatsze 10%...

WFF 2013: Europa Wschodnia nagrodzona
Warszawski Festiwal Filmowy dobiegł końca. Jak co roku gros nagród...
Szklany Klosz

Klasyczna, szokująca i wiecznie aktualna powieść “Szklany Klosz” to podróż...

Zabłocie tracone. Fotografie
Fotografie obiektów usuwanych z mapy poprzemysłowej dzielnicy Krakowa: "Zabłocie tracone...