Magazyn PDF

Portal studentów Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW

MiejscaShare'ujemy

Wszyscy na Palucha

Uczestnictwo w wolontariacie to idealna okazja do tego, by udowodnić sobie i innym, że warto pomagać. Jedną z dostępnych form wsparcia jest pomoc w schronisku dla bezdomnych zwierząt na Paluchu.

Zależnie od preferencji i dyspozycji można zostać wolontariuszem, fotowolontariuszem lub pomagać w spacerach. Do zadań pomocników, których działa w schronisku około 270, należy wyprowadzanie psów, udział w akcjach promocyjnych, szukanie podopiecznym nowych domów, socjalizacja pupili oraz ich pielęgnacja. Jest to najbardziej angażująca forma pomocy, wymaga bowiem pojawiania się w schronisku minimum raz w tygodniu, na przynajmniej 4 godziny w przypadku psów oraz minimum 3 razy w miesiącu w przypadku kotów. Aktywność ta objęta jest umową wolontariacką, która podpisywana jest na rok.

Mniej wymagający jest natomiast tzw. „fotowolontariat”, który polega na fotografowaniu zwierząt – wykonane zdjęcia wykorzystywane są przy ogłoszeniach adopcyjnych. Nie trzeba deklarować pojawiania się w schronisku w konkretne dni, nie jest także wymagane bycie profesjonalnym fotografem.

Najprostszą i najmniej wymagającą formą pomocy, jakiej można się podjąć, jest wyprowadzanie psów na spacery. Nie trzeba deklarować stałych wizyt, można przyjść raz. Jedynym warunkiem jest minimum 3-godzinna dyspozycja.

Wyżej wymienione formy wolontariatu działają przez cały rok.

Redakcja PDF zachęca czytelników do wzięcia udziału w wolontariacie – daje on nie tylko możliwość zaopiekowania się zwierzętami ze schroniska, ale także udziału w akcjach promocyjnych, takich jak na przykład Marsz Kundelków.

Więcej szczegółów na: www.napaluchu.waw.pl