Powrót do dawnych technik na Smolnej

Maroko, Turcja, Czechy zatrzymane w kadrze Agaty Hubert i… ręcznie przerobione w jednej z najstarszych technik fotograficznych, można oglądać na Smolnej w Warszawie

 

Agata Hubert jest studentką III roku Wyższego Studium Fotografii Narodowego Centrum Kultury w Warszawie.

Właśnie można oglądać wystawę jej fotografii, pochodzących z wyjazdów do Maroka, Turcji, Czech, Warszawy, Podlasia, Mazur i Tatr. Interesuje ją wpływ człowieka na naturę. Utrwala przykłady takiej ingerencji, fotografując np. fabrykę na tle gór w Turcji, wieżę widokową na praskim wzgórzu czy most zbudowany na Wiśle.

Wykorzystana przez Hubert cyjanotypia jest starą techniką fotograficzną, stosowaną głównie od 1842 roku do połowy XX wieku. Autorka stosuje ją w swoich pracach. Negatywy naświetlone na papierze akwarelowym pokrytym chemią cyjanotypiową i tonowane w czaju są następnie ręcznie przez nią malowane Ecoliną. – To moja własna ingerencja w obraz, który zanikł, nie był wypełniony, był monotonny. Tak jak człowiek interweniuje w naturę, tak ja podjęłam interwencję fotograficzną, dodając obrazom brakujące w moim wyobrażeniu elementytłumaczy. 

 

Agata Hubert Interwencje

 

DKS – Scena na Smolnej

Smolna 9, Warszawa

05-22 marca 2012

 

      

Czy wszyscy jesteśmy artystami?
Kiedy i czy w ogóle fotografia jest sztuką? Przypuszczalnie takie...
Coś takiego nie może istnieć
Są wśród nas, ale wielu ludzi ich nie widzi, albo...
Wszystkie portrety Ciechowskiego 

Lider, muzyk, autor tekstów, producent muzyczny, członek Republiki, a teraz...

Cofnij wysłanego maila
Ile razy wysłaliście maila i zapomnieliście dopisać coś ważnego lub...