34035737_2174761092539480_8505683439779840000_n

Parada Równości

„To miejsce, w którym każda osoba czuje się chciana i potrzebna”. Wydarzenie pełne kolorów i ciekawych wystąpień. Inicjatywa, dzięki której każdy uczestnik czuje wyzwolenie i szansę wyrażenia siebie. Już 9 czerwca w Warszawie odbędzie się Parada Równości.

Wydarzenie nie stanowi już dla mieszkańców wielkiego zaskoczenia. Faktem jest, że w tym roku Parada Równości osiąga pełnoletność. To już 18 tego typu spotkanie, które z roku na rok coraz bardziej się rozwija i rozprzestrzenia. W wydarzeniu może wziąć udział każdy, niezależnie od koloru skóry czy orientacji. Parada ma na celu wyrażenie swojej osobowości oraz solidaryzowanie się z różnymi grupami. Jest też wyrazem walki z dyskryminacją dotyczącą orientacji seksualnych. Nie ma ona jednak na celu szerzenia nienawiści do innych grup, a raczej skupia się na szerzeniu otwartych poglądów oraz wzajemnej tolerancji i akceptacji.

Osoby uczestniczące w Paradzie Równości maszerują w imię 13 postulatów (dostępnych na naszej stronie — www.paradarownosci.eu). Postulaty te dotyczą m.in. równości płci, ochrony przed dyskryminacją i wykluczeniem czy też edukacji antydyskryminacyjnej.
Co ważne — Parady nie organizuje żaden komercyjny podmiot. To my — Wolontariat Równości — grupa ludzi, w której średnia wieku wynosi 20 lat. Ja zajmuję się mediami społecznościowymi i grafiką, ale mamy o wiele więcej zadań i obowiązków. Pozyskujemy partnerów, sponsorów, organizujemy inne wydarzenia w ciągu roku, zajmujemy się bezpieczeństwem podczas marszu, a przede wszystkim doskonale się przy tym bawimy i doskonalimy nasze umiejętności — mówi nam Andrzej, który od 4 lat uczestniczy w marszu, a już od pierwszego roku jest mocno zaangażowany w wolontariat na rzecz Parady Równości.

źródło: paradarownosci.eu

W tym roku organizatorzy nie zwalniają tempa. Na uczestników czeka mnóstwo atrakcji. Od godziny 12 pod Pałacem Kultury zostanie otwarte Miasteczko Równości, na którym swoje stoiska rozstawią takie organizacje jak Amnesty International Polska, Netflix, Greenpeace, Wolontariat Równości i wiele innych. Tam też znajdować się będzie scena główna, na której odbędą się wystąpienia gości. Wszystko w otoczeniu punktów gastronomicznych oraz przy akompaniamencie muzycznym.

O godzinie 15 rozpocznie się uroczysty marsz, który wyruszy z Ronda ONZ na Aleję Solidarności i zakończy się przy ulicy Marszałkowskiej. Po marszu wszystkich zgromadzonych czekają koncerty wieńczące całe wydarzenie, na których wystąpi między innymi Kisu Min i Marzy Mi Się Yokohama.

Po oficjalnej części organizatorzy zapraszają na Afterparty, które odbędzie się w czterech miejscach w Warszawie, między innymi w klubie Metropolis oraz przy ulicy Jasnej 1.

Uczestnictwo w marszu oraz wejście do miasteczka jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji. Wstęp na Afterparty kosztuje 20 zł i cały dochód zostanie przekazany na organizację kolejnej Parady Równości. Przyjezdni będą mogli skorzystać z noclegu w zaprzyjaźnionych hostelach, które na kod „Parada Równości” oferują zniżki. Może przyjść każdy, kto chce poznać nowych ludzi, poczuć atmosferę panującą w tym miejscu i stać się uczestnikiem imprezy, którą zapamięta na lata.

źródło: paradarownosci.eu

Linki do wydarzeń na Facebooku:

Parada Równości https://web.facebook.com/events/1801322409880803/

Afterparty https://web.facebook.com/events/939385992902318/

Oficjalna strona Parady Równości:

http://www.paradarownosci.eu/pl/aktualnosci/info-pack-polski/

Link do specjalnej imprezy na platformie zorganizowanej przez Printmedia : https://www.facebook.com/events/233651054065819/?ti=cl

Salonowy rap

Dla niektórych zbyt wulgarny i prostacki, dla innych odpowiednio bezpośredni...

Zabłocie tracone. Fotografie
Fotografie obiektów usuwanych z mapy poprzemysłowej dzielnicy Krakowa: "Zabłocie tracone...
W krzywym zwierciadle
- Politykę trzeba uprawiać rozumem, a nie rękoma czarnymi od...
Minister Jekyll i mosze Hyde
Za dnia doradza premierowi. Nocami pisze powieści. Nie znające tabu....