KULTURAMiejscaMuzykaWYDARZENIA

Festiwal Strefa Ciszy 2018 w Łazienkach Królewskich

W ramach festiwalu od 30 czerwca przez pięć kolejnych weekendów odbędzie się 150 koncertów plenerowych z muzyką z różnych stron świata.

Szóstą edycję Festiwalu Strefa Ciszy organizują: Fundacja „Muzyka jest dla wszystkich”, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Fundacja „Ogrody Muzyczne”.

Tegoroczny festiwal koncentruje się na różnorodnych kulturach i związanej z nimi muzyce. Podczas pierwszego weekendu usłyszymy polskie melodie z regionów Suwalszczyzny i Wileńszczyzny, a w następne odbędziemy jazzową podróż w cztery strony świata: na północ (7–9 lipca), południe (14–15 lipca), wschód (21–22 lipca) i zachód (29–29 lipca).

Wystąpią m.in.: Zespół Śpiewaków Miasta Katowice pod dyrekcją Anny Szostak, Danar (muzyka irlandzka i celtycka), BUM BUM ORKeSTAR (muzyka bałkańska), Yerba Mater (muzyka Bliskiego i Dalekiego Wschodu) oraz duet Marcin Masecki i Jerzy Rogiewicz (z projektem „Ragtime”).

źródło: Festiwal Strefa Ciszy

Tegoroczna edycja zadba również o najmłodszych gości. Na Scenie Opowiadaczy, która jest festiwalową nowością, usłyszymy baśnie i legendy charakterystyczne dla przywoływanych krajów. Przedstawienia będą wzbogacone o improwizacje muzyczne inspirowane muzyką regionalną. Dodatkową atrakcję stanowi cykl koncertów „Melomaluszki”, podczas których dzieci będą wprowadzane w świat muzyki poprzez wspólną zabawę i interakcję z animatorami.

Koncerty będą odbywać się na czterech scenach zlokalizowanych przy Starej Kordegardzie, Wodozbiorze, w okolicy kawiarni Trou Madame oraz przy Świątyni Sybilli. Na tej ostatniej odbędą się najważniejsze występy.

Wstęp bezpłatny. Szczegóły na stronie festiwalu: https://www.strefaciszyfestival.pl/