KULTURAPolecamyWYDARZENIA

Agrafa w Rondzie – prace młodych designerów na widoku

Możliwości jest wiele – wykład o projektowaniu na wzór gry wideo, wernisaż najlepszych animacji i grafik, warsztat kodowania, a wszystko to w międzynarodowym gronie cenionych projektantów i laureatów Konkursu Studenckiej Grafiki Projektowej. 4 kwietnia rozpoczyna się katowicka AGRAFA’19.

AGRAFA to przegląd wyróżnionych prac studentów i absolwentów Akademii Sztuk Pięknych z całego świata, którzy wzięli udział w 13. edycji konkursu dla projektantów, organizowanego przez katowickie ASP. W Rondzie Sztuki – nowoczesnej galerii ASP – przedstawione zostaną prace w sześciu kategoriach:

• animacja,
  • identyfikacja wizualna,
  • informacja wizualna,
  • grafika edytorska,
  • krój pisma,
  • strony www / aplikacje / publikacje cyfrowe.

W ramach wystawy odbędzie się też Międzynarodowa Konferencja Projektowa – Opportunities kierowana do projektantów wielu specjalizacji np. grafiki, usług informatycznych, architektury. Tegoroczna nazwa odnosi się do możliwości projektowania w XXI wieku.

Kontekstem naszego spotkania jest zmieniający się świat, sytuacja polityczna, społeczna, gospodarcza, ale także styl życia. Porozmawiamy o tym, jak korzystamy z niezwykłych możliwości XXI wieku i dokąd może nas to zaprowadzić. – deklarują gospodarze na stronie internetowej.

Szeroki zakres tematyczny Konferencji obejmuje rolę designu w przestrzeniach miejskich, jak również praktyczne techniki tworzenia internetowych czcionek pisma.

Miejsce: Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1 (wystawa), ASP Katowice ul. Raciborska 50
(konferencja)

Data: od 4 kwietnia do 5 maja 2019 (wystawa), 5 kwietnia (konferencja)

Bilety: wstęp wolny (wystawa),