media

Fala zwolnień w „Gazecie Wyborczej"

W związku z finansowymi kłopotami Agora rozpoczęła grupowe zwolnienia w redakcjach „Gazety Wyborczej” oraz portali internetowych.

Wypowiedzenia obejmą 250 osób. Zwolnieni zostali już m.in. felietonista Michał Ogórek, były zastępca redaktora naczelnego Gazety Wyborczej”

images.jpgPiotr Pacewicz i Bartosz Kubera, odpowiedzialny za studio Gazeta.tv. Tylko do końca roku stanowisko szefa „Gazety Telewizyjnej” pełnić ma Wojciech Krzyżaniak. Znacznie zmniejszy się również redakcja gospodarcza „Wyborczej”, z której odejdą dotychczasowy wiceszef Robert Ogłodziński oraz dziennikarze Rafał Zasuń i Przemysław Poznański.

Zapowiadane zmiany mają w niewielkim stopniu dotknąć nabywców „Gazety Wyborczej”, gdyż znacznej części zwolnionych zaproponowano dalszą współpracę z tytułem w roli współpracowników lub autorów zewnętrznych.