Leśmian, Słonimski, Gałczyński, Tuwim – czyli niezły kabaret

Marsze, zamieszki, konfrontacje polityczne jednym słowem Dzień Niepodległości. W zamian Przystanek Historia proponuje kabaret w wykonaniu Sławomira Hollanda „Nic nowego pod słońcem”. Niepowtarzalne teksty polskich mistrzów przeplatane komentarzem na temat niezmiennej kondycji naszego kraju.

nic-nowego-pod-sloncem-plakat-przystanek-historia-warszawa-2013-11-09-001-530x738.jpg

Utwory Tuwima, Leśmiana, Jurandota, Gałczyńskiego, Słonimskiego, Hemara w interpretacji Sławomira Hollanda – aktora Teatru na Woli, czy Ateneum. Spektakl wyreżyserowany przez Jacka Bursztynowicza to nie tylko recytacja, ale i interpretacja w kontekście tematu: nic nowego pod słońcem. W znakomitych tekstach poetów odbija się atmosfera kawiarni Skamandrytów i realia międzywojennej Polski, ale często refleksje autorów sprzed osiemdziesięciu lat mogą się wydać nadal aktualne.

11 listopada 2013 roku, godz. 17.30
Przystanek Historia