FilmPolecamy

Dziś w kinie Muranów: najgorszy film świata

Z cyklu „Najgorsze Filmy Świata”, Dracula kontra Frankenstein. Okazja, by obejrzeć ten jeden z najgorszych filmów nadarzy się we wtorek, 19 lutego, w kinie Muranów.

7d09c0e42b3d01e.jpg

Film opowiada o odrodzonym Draculi, który ma chytry plan, wskrzesić potwora Frankensteina. W jakim celu? Nie wiadomo. Ważne jest to, że wampir sam nie jest wstanie sobie poradzić, wzywa więc na pomoc szalonego naukowca i jego równie szalonego pomocnika. Razem polują na swoje ofiary organizując im w tajnym laboratorium krwawą łaźnie. W roli pomocnika naukowca, po raz ostatni na ekranie Lon Caney jr. (legendarny Wilkołak). Na fotelu reżyserskim Al. Adamson, nazywany Ed Woodem lat 70. Film Dracula kontra Frankenstein udowadnia w całej rozciągłości, że Adamson zasłużył na to zaszczytne miano.

Najgorsze Filmy Świata: Dracula kontra Frankenstein
reż. Al Adamson, USA 1971, czas trwania: 90 min.

DKF Muranów, wtorek, 19 lutego 2013 roku