Walka o demokrację, czyli Foto Press Białoruś 2011 w Gliwicach

Na rynku w Gliwicach zostaną zaprezentowane fotografie nagrodzone w konkursie Foto Press Białoruś 2011. Plenerowa wystawa pod hasłem „To był nasz głos!”, prezentująca burzliwe wydarzenia po wyborach zostanie otwarta 19 grudnia.

19 grudnia zeszłego roku w wyborach prezydenckich na Białorusi ponownie „wygrał” Aleksander Łukaszenko. Na ulice Mińska, i nie tylko, wyruszyły tłumy protestujących obywateli i członków opozycji. W obliczu białoruskiego reżimu demokracja poniosła klęskę: aresztowano ponad 600 osób, setki zostały pobite przez siły bezpieczeństwa. Terroryzowano również dziennikarzy czy reporterów.

Na pamiątkę tych dramatycznych wydarzeń i w hołdzie Białorusinom walczącym o wolność i demokrację, wystawa plenerowa laureatów Foto Press Białoruś 2011 rozpocznie się równo w rocznicę wyborów prezydenckich na Białorusi – 19 grudnia 2011 r.

08. Nie wbiją do głów szacunku dla władzy, więc próbują wybić z głowy sny o demokracji..jpg„Nie wbiją do głów szacunku dla władzy, więc próbują wybić z głowy sny o demokracji.”

Na wystawie „To był nasz głos!” zostaną zaprezentowane zdjęcia z wydarzeń w Mińsku i okolicach. Organizatorzy zdecydowali się na utajnienie autorów zdjęć i niepersonalizowanie osób na zdjęciach, tak aby widzowie mogli wczuć się w klimat i pozostać namacalnymi obserwatorami tych wydarzeń.

Foto Press Białoruś 2011Nie będę z wami!

Wystawa „To był nasz glos!” rozpocznie kilkuletni projekt Teatru Nowej Sztuki pod nazwą Inicjatywa Kulturalna Art for Art.

Info na stronie: www.art-for-art.eu