Premiera publikacji Amerykanka w Cudzie nad Wisłą

Cud nad Wisłą i Fundacja Archeologia Fotografii zapraszają na wyjątkową, nocną premierę książki Amerykanka połączonej z koncertem zespołu Janka Młynarskiego i pokazem zdjęć z archiwum Zofii Chomętowskiej (1902-1991).

02.jpgFot. Z. Chomętowska © Fundacja Archeologia Fotografii

„Zofia Chomętowska nie była Amerykanką. To oczywiste. Polska nigdy nie była Ameryką. To również prawda. Ale nie o nią nam przecież chodzi. Ameryka jest po prostu daleko, kiedyś, w czasach młodości Chomętowskiej była jeszcze dalej. Od zawsze jednak była krajem pełnym fotografii, potrzeby wizualnej reprezentacji, sfotografowania wszystkiego. Dzięki temu łatwiej pobudzała wyobraźnię.” (fragment z „Amerykanki”, tekst Kuba Śwircz, Kuba Dąbrowski)
Publikacja, wypełniona fotografiami jest jak mały notatnik, rodzaj pamiętnika, który wertujemy z niezobowiązującą przyjemnością. Materiał fotograficzny, zupełnie nieznany, publikowany po raz pierwszy, pokazuje okruchy życia codziennego przedwojennej Polski.
Książka ukaże się w edycji 300 egzemplarzy. Dostępna będzie w promocyjnej cenie 29 zł.

01.jpgFot. Z. Chomętowska © Fundacja Archeologia Fotografii

Zapraszamy do wspólnej zabawy nad Wisłą!

Premiera publikacji Amerykanka – książka ze zdjęciami Zofii Chomętowskiej w interpretacji Kuby Śwircza i Kuby Dąbrowskiego + koncert warszawskiej kapeli Janek i jego Combo

Miejsce: Klubokawiarnia Cud nad Wisłą,
Wybrzeże Kościuszkowskie na wysokości BUW-u, Warszawa