Polka nagrodzona w Pictures Of The Year

Agnieszka Rayss znalazła się wśród wyróżnionych w 69. edycji prestiżowego konkursu fotograficznego Pictures Of The Year. Na ogłoszenie wszystkich zwycięzców trzeba poczekać do końća lutego, do tej pory poznaliśmy laureatów takich kategorii jak News czy Portret.

Sashca from FEMEN fot. Agnieszka Rayss„Sascha from Femen”/fot. Agnieszka Rayss

Wyróżnienie w prestiżowym konkursie przyniosło polskiej freelancerce i fotografce agencji Sputnik zdjęcie pt. „Sascha from Femen”. Bohaterką fotografii jest Sascha Schevchenko, jedna z propagatorek ruchu feministycznego „Femen” na Ukrainie. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Laerke Posselt za „Danish and Iranian culture”. Zdjęcie Posselta zdobyło także I nagrodę w kategorii Portret w tegorocznej edycji World Press Photo.

To nie pierwszy sukces Rayss w tym konkursie. W 2011 r. fotografka dostała wyróżnienie w Sports Features.

Picture Of The Year International to jeden z najważniejszych amerykańskich konkursów fotograficznych – zaraz obok holenderskiego World Press Photo. POYi swoje korzenie zawdzięcza Missouri School of Journalism (pierwsza edycja mająca wymiar krajowy została zorganizowana już w 1944 roku). Nagrody przyznawane są w takich kategoriach jak Newsy, Reportaże, Wydarzenia sportowe, Nauka czy Historia, a nawet Multimedia Portfolio roku.

Kompletne wyniki zostaną ogłoszone 2 marca. Miejmy nadzieje, że wśród innych nagordzonych znajdą sie także Polacy.