Coraz bliżej święta fotografii w Krakowie

Rodczenko, Lewczyński, Mann – to tylko niektórzy autorzy, których fotorgafie będzie można zobaczyć w maju w Krakowie. Organizatorzy Miesiąca Fotografii zdradzają pierwsze szczegóły wydarzenia

PH2012_logo.jpg

Znane są już wstępne szczegóły tegorocznej, jubileuszowej edycji Miesiąca Fotografii w Krakowie, który rusza w połowie maja. Festiwal jest organizowany po raz dziesiąty, a hasło przewodnie brzmi: Dołącz do nas, świętuj z nami urodziny, celebruj fotografię!. Na kwiecień przygotowywana jest zapowiedź festiwalu, czyli Dzień Fotografii w Warszawie.

Podczas festiwalu zostanie zaprezentowanych kilkadziesiąt wystaw fotografii oraz wydarzeń towarzyszących – spotkania, warsztaty, projekcje, wykłady i gry miejskie. W ramach programu głównego zobaczymy zdjęcia: Aleksandra Rodczenki, Jerzego Lewczyńskiego, Sally Mann, Sergieja Bratkova i fotografie sław z kolekcji Cezarego Pieczyńskiego. Młodzi twórcy pokażą swoje prace w Sekcji ShowOFF.

Po raz pierwszy w Galerii Bunkier Sztuki zostanie zorganizowana Sekcja Eksperymentalna. Przygotowaniem jej interdyscyplinarnego programu zajmie się brytyjska krytyczka Charlotte Cotton. Jego tematem będzie społeczna rola fotografii: jej znaczenie dla codziennego życia, sposobów komunikowania się, wpływ na historię, pamięć zbiorową i rozwój cywilizacji współczesnej. Do jego współtworzenia zostaną zaproszeni artyści, kuratorzy i naukowcy w różnym stopniu zajmujący się fotografią. W tworzeniu treści programu jak i w jego rozwoju weźmie też udział publiczność.

Miesiąc Fotografii w Krakowie: 17 maja – 17 czerwca 2012

Więcej na stronie organizatora