Bałtycka "Linia brzegowa" wg Tomasza Lazara

Bałtyk większości z nas kojarzy się z wakacjami. Dlatego też, bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że miejsce, które dla wielu jest synonimem wypoczynku i oderwania się na chwilę od kłopotów, dla innych jest chlebem powszednim.

Ludzie mieszkający na Wybrzeżu też mają swoje problemy. Nie są one tylko i wyłącznie związane z żywiołem, który stał się ich nieznośnym, acz bezcennym sąsiadem. Tu też każdy dzień to wyzwanie. Problemy w urzędzie, kolejki do kasy czy ciągłe zmiany przepisów utrudniające jakąkolwiek działalność.

Linia_brzegowaZaproszenie na wystawę Tomka Lazara w Galerii Obok ZPAF / tof. www.go.zpaf.pl

Wystawa Tomasza Lazara próbuję pokazać burzliwe życie nad Bałtykiem. Polskie morze bowiem to nie tylko wakacyjny wypoczynek
w słońcu i budowanie zamków z piasku. To także miejsce pracy wielu ludzi. Wystawa „Linia brzegowa” łączy w sobie oba te światy. Przedstawia zarówno „widoczki” charakterystyczne dla pocztówek wysyłanych z wakacji, jak i elementy fotografii dokumentalnej prezentującej ciężką pracę rybaków. Tomasz Lazar, zestawiając ze sobą street fotografię z dokumentem, chce właśnie zwrócić uwagę odbiorcy na rzeczy, które w trakcie beztroskich wakacji umykają. Przecież co nas obchodzą problemy innych, skoro my o naszych zapominamy, bo od nich na chwilę uciekamy.

linia_brzegowa2fot. Tomasz Lazar

Tomasz Lazar, fotograf niezależny. Urodził się w 1985 roku w Szczecinie. Członek ZPAF. Absolwent Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, kierunek Informatyka. Uczestnik wielu warsztatów, laureat konkursów fotograficznych w Polsce i zagranicą. Miłośnik kawy i dobrej muzyki. Czerpie przyjemności z przebywania z ludźmi i poświęca każdą możliwą chwilę fotografii. Obecnie ciągle w podróży.

Wystawę można zobaczyć w dniach 21.07–12.08.2011 w Galerii Obok ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa.
Wernisaż odbędzie się 20 lipca o godzinie 19.00.