A gdyby tak Miesiąc Fotografii był w Warszawie?

Jeśli martwicie się, że w tym roku ominie was Miesiąc Fotografii w Krakowie to jeszcze nic straconego… Możecie obejrzeć wystawę towarzyszącą w… Warszawie

kamil-zacharski-middle-surface-czulosc-warszawa-2012-05-29-001-800x532.jpgKamil Zacharski – „Middle Surface” (źródło: portal o.pl)

W Galerii Czułość na ul. Dąbrowieckiej 1A na Saskiej Kępie, gdzie będziemy mogli obejrzeć fotografie Kamila Zacharskiego, absolwenta Krakowskiej Akademii Fotografii. Zacharski zabiera nas na rubieże, poza przestrzeń miasta, poprzez uchwycenie ulotnej chwili, i zapatrzeniem się na naturę. Człowiek i przyroda uchwyceni w obrazie wzbudzają pytania o granice i wzajemne relacje człowieka z naturą, jednocześnie dając to, co w sztuce najważniejsze – doznania estetyczne – czyli piękno. Widoczna granica między powierzchnią a głębią nie jest jednak jednoznaczna. Pojęcia wnętrza i zewnętrza zapraszają nas do refleksji nad wyznaczaniem granic i ich umownością. Na zdjęciach Kamila Zacharskiego wszystko zapada się w ogólną głębię wciągając w nią widza.

Wystawę odczytamy także za pomocą książki, która towarzyszy wystawie. Znajdziemy tam teksty m.in. Adama Radeckiego i Witka Orskiego.

Najlepiej na wystawę wybrać się w weekend, kiedy galeria jest otwarta od 15 do 20.

W tygodniu trzeba się wcześniej umówić na zwiedzanie pod adresem galeria.czulosc@gmail.com

kamil-zacharski-middle-surface-czulosc-warszawa-2012-05-29-002-800x641.jpgKamil Zacharski – „Middle Surface” (źródło: portal o.pl)