Piąta odsłona Galerii One Of

W związku z nadmiarem informacji wizualnej i ogromną ilością fotografii, którymi zalewany jest zarówno Internet, jak i przestrzeń publiczna, na warszawskiej Ochocie powstała galeria, która zdaje się być odpowiedzią na ów wszechobecny przesyt.

Galeria One Of działa od początku 2014 roku i jest galerią jednego zdjęcia. Mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie, w witrynie Pin-Up Studio, a mecenasem galerii jest Collegium Artis.

Raz miesiącu w 6-metrowej przestrzeni galerii prezentowana jest jedna, wybrana przez fotografa, praca. Autorami zdjęć są zarówno wykładowcy i absolwenci Collegium Artis, jak również artyści spoza szkoły, zapraszani przez współtwórców galerii. Do tej pory w witrynie pojawiły się prace Tomka Albina, Przemka Dzienisa, Pawła Fabjańskiego i Tomka Sikory.

W lipcu Galeria One Of gościć będzie znanego i cenionego reportażystę Wojciecha Grzędzińskiego, który zaprezentuje zdjęcie powstałe w Afganistanie w marcu 2013 roku, będące częścią cyklu o nazwie „Pustka”. Zdjęcie zostało zrobione w prowincji Ghazni, ok. 50 metrów od miejsca, w którym w grudniu 2011 roku zginęło – w wyniku wybuchu miny – pięciu polskich żołnierzy.

fot. W. Grzędziński

Wernisaż wystawy odbędzie się 10 lipca o godzinie 19:00, natomiast o godz. 20:00 rozpocznie się spotkanie z autorem. Dotyczyć będzie Afganistanu i tytułowej pustki, o której opowiada cykl, a także powstający właśnie album fotograficzny o tym samym tytule. Rozmowę poprowadzi Maciej Jeziorek.