Jakie aplikacje powinien mieć każdy iPhone?

Sercem telefonu, świadczącym o jego funkcjonalności są aplikacje. Jakie warto pobrać ze sklepu AppStore? Polecamy 8 najciekawszych aplikacji napisane pod system operacyjny firmy Apple – iOS.

snapspeed.jpg

SnapSeed

To jeden z najlepszych bezpłatnych edytorów graficznych na iPhone’a. Oprócz wielu opcji edycji manualnej aplikacja oferuje też zautomatyzowane funkcje Auto Correct i Tune Image, które błyskawicznie poprawią wybrane fotografie.

TTPlayerttplayer.jpg

Jest to z pewnością najlepszy uniwersalny odtwarzacz multimediów na iPhone’a. Co go wyróżnia? Wspiera wszystkie najpopularniejsze formaty wideo takie jak .mkv, .avi, .mov, .mp4 oraz .mpeg. Program odtwarza polskie napisy. Miłym dodatkiem jest automatyczny equalizer, poprawiający w znacznym stopniu jakość dźwięku.

awnote.jpg

Awesome Note

Aplikacja Awesome Note to jedna z najlepiej prezentujących się wizualnie aplikacji dostępnych na iPhone. To najlepszy program na urządzenia Apple’a do robienia wszelkiego rodzaju notatek i organizowania pracy poprzez listy TODO. Posiada 6 opcji pokazywania spisu ważnych wiadomości: miniatury, lista, lista todo, szczegółowa lista, kalendarz i zdjęcie.

g2stop.jpg

Go2Stop

Doskonała alternatywa dla programów jakdojade.pl oraz Transportoid. Użytkownicy tej aplikacji mają do dyspozycji rozkłady jazdy komunikacji miejskich z ponad 50 polskich metropolii. Program po pobraniu i aktualizacji danych pracuje w trybie offline! Go2Stop w swojej podstawowej wersji jest darmowy.

translator.jpg

iVoice Translator™

Oto jeden z najlepszych translatorów, dostępnych na urządzenia Apple. iVoice Translator, który w AppStore kosztuje jedynie 99 centów pozwala nie tylko tłumaczenia tekstowe, ale radzi sobie także całkiem nieźle z tłumaczeniem języka mówionego. Aplikacja rozpoznaje 25 języków w translatorze słowa mówionego i 63 języków, jeśli chodzi o pismo.

skaner.jpg

TurboScan

TurboScan to nic innego jak aplikacja, która zmieni iPhone w przenośny skaner dokumentów, który można zapisywać jako zdjęcie w formacie jpg albo w zwykłym pdf-ie. Program ten automatycznie wykrywa krawędzie skanowanego dokumentu, wyostrzy czcionki, usunie cienie i dobierze odpowiedni kontrast. Wszystko za cenę 1.99$ w AppStore.

airsharing.jpg

Air Sharing

Jest to aplikacja, przy pomocy której można zmienić iPhone’a/iPada w dysk zewnętrzny, który z komputerem będzie się łączyć bezprzewodowo poprzez WiFi. Pozwala ona także na pobieranie plików z sieci, pakowanie i rozpakowywanie plików, bezprzewodowe drukowanie dokumentów lub przeglądanie plików PDF. Jest to bardzo przydatny program, szczególnie, gdy trzeba coś dużego zgrać albo prozaicznie, gdy nie chce się szukać odpowiedniego kabla.

shazam.jpg

Shazam

Jest to aplikacja do rozpoznawania muzyki, bardzo popularna wśród posiadaczy urządzeń Apple. Jeżeli w radiu słychać interesujący utwór, to wystarczy uruchomić aplikację Shazam i włączyć nagrywanie. Program po kilku chwilach wyświetli informacje dotyczące utworu. Niestety, wszystko zależy od jakości mikrofonu w urządzeniu i warunków, w jakich pobierana jest próbka danej piosenki.

Z morza aplikacji zamieszczonych w AppStore wybraliśmy tylko te, które zachwycają prostotą działania, wyglądem i funkcjonalnością. Oczywiście jest jeszcze mnóstwo podobnych programów, tak samo dobrych, o których nie było mowy w powyższym artykule, a które są warte opisania. To jednak materiał na następną listę najlepszych aplikacji na iOS’a.