HTC Desire 600 już w lipcu

HTC wprowadzi wkrótce na rynek nowy smartfon Desire 600. Tym razem to model ze średniej półki, posiadający dobrą specyfikację techniczną, dzięki czemu może pretendować do pozycji lidera w swojej klasie.

HTC-Desire-600-dual-sim.jpgNowy smartfon od HTC/fot. materiały prasowe

Serce nowego HTC stanowi czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 200, o taktowaniu 1,2 GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM. Desire 600 posiada 8 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć o kolejne 64 GB przy użyciu karty microSD. Jest dość dużym (wymiary: 134.8 x 67 x 9.26mm) i lekkim (130g) smartonem. Został wyposażony w ekran o przekątnej 4,5”, zapewniający rozdzielczość qHD (960×540).

Nowy HTC posiada dwie wbudowane kamery – przednią 1,6 MPx oraz tylną 8 MPx. Obsługuje WiFi, Bluetooth i NFC, a jego bateria o pojemności 1860 mAh gwarantuje ponad 11 godzin ciągłej rozmowy. Systemem operacyjnym obsługującym ten smartfon będzie Android 4.1 Jelly Bean z nakładką HTC Sense 5. Do nowości, które zostały zamontowane w Desire 600, można zaliczyć: podwójne głośniki BoomSound z wbudowanymi wzmacniaczami gwarantującymi wysoką jakość dźwięku oraz moduł Dual SIM pozwalający na obsługę dwóch kart SIM jednocześnie.

HTC Desire 600 prawdopodobnie trafi do sprzedaży w Europie i na Bliskim Wschodzie w lipcu 2013 roku. Niestety cena nowego smartfona nie została jeszcze ujawniona.