Black Friday w polskim Apple Store

Już za kilka dni czarny piątek – amerykańskie „święto” promocji. Z tej okazji polski Apple Store również szykuje duże obniżki cen sprzętu i aplikacji.

Jak co roku, 29 listopada, czyli w dniu po Święcie Dziękczynienia, organizowane są w sklepach w USA wielkie wyprzedaże. Black Friday, bo tak brzmi oryginalna nazwa tego „zakupobrania”, początkowo obchodzony był tylko w Stanach, ale wraz z postępującą globalizacją i rozrastaniem się amerykańskich gigantów sprzedażowych, ogarnął cały świat, w tym Polskę.

ssss.jpgPlakat promocyjny / źródło Apple Store

Akcja promocyjna, organizowana w ramach czarnego piątku, przez internetowy polski sklep Apple, będzie obejmowała nie tylko obniżki cen wybranych produktów, ale również darmową wysyłkę zakupionego sprzętu. Dokładna lista przecenionych pozycji ani ich kwoty nie są znane. Warto jednak wspomnieć, że w ubiegłym roku podczas tej samej akcji można było zaoszczędzić np. 400 zł na MacBooku, 90zł przy zakupie iPada Touch lub 170 zł nabywając iPada 2. To czego można się spodziewać po polskim czarnym piątku w Apple Store to, że promocją nie będzie objęty najnowszy sprzęt Apple, w tym zapewne iPad Mini z wyświetlaczem Retina.

Internetowy festiwal promocji w sklepie Apple rozpocznie się w najbliższy piątek o 0:01 i zakończy o 23:59 lub wcześniej w przypadku wyczerpania się zapasów pozycji objętych rabatem.