Bez kategoriiMiejsca

Na łyżwy. Ranking warszawskich ślizgawek

Nie trzeba wcale wyjeżdżać ze stolicy ani mieć zasobnego portfela, żeby przyjemnie spędzić zimę. Na niektóre lodowiska w Warszawie wejdziemy za darmo.

Przygotowaliśmy ranking atrakcyjnych stołecznych ślizgawek, które nie nadszarpną budżetu. Każda z nich została poddana ocenie w czterech kategoriach. Maksymalna ilość śnieżynek możliwa do zdobycia w każdej z nich to pięć.

Miejsce 1.Lodowisko na placu Europejskim – znajduje się niedaleko przystanku metra Rondo Daszyńskiego i jest czynne w godzinach 16-21 (w dni robocze) i 11-21 (w weekendy). Miejsce jest zadaszone, a z głośników leci muzyka. Uroku obiektowi dodaje ozdobna iluminacja z motywami z „Dziadka do orzechów”. Dostępna jest również wypożyczalnia łyżew (opłata 10 zł/h).

W pobliżu ślizgawki można też podziwiać wystawę w plenerowej galerii Art Walk, Bez/Granicznie i skorzystać z pobliskich foodtrucków, rozstawionych specjalnie na zimę.

Lokalizacja: * * * * *

Godziny otwarcia: * * * *

Komfort jazdy: * * * * *

Dodatkowe atrakcje: * * * * *

Miejsce 2. Lodowisko przy Rynku Starego Miasta – czynne codziennie w godzinach 10-21. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia łyżew (10 zł/h). Trafimy tam najłatwiej z przystanku Plac Zamkowy lub Stare Miasto.

Największe atuty lodowiska to urokliwa lokalizacja, dobre oświetlenie (mini-iluminacja) i liczne lokale gastronomiczne w pobliżu, do których mogą udać się zmęczeni łyżwiarze.

Lokalizacja: * * * * *

Godziny otwarcia: * * * * *

Komfort jazdy: * * *

Dodatkowe atrakcje: * * *

Miejsce 3. Lodowisko przy placu Defilad – umiejscowione w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki i otwarte codziennie w godzinach 10-21. Najłatwiej dotrzeć tam z przystanku metra Centrum. Wyróżnia się dużą powierzchnią (ok. 700 m2) i ekologicznymi materiałami, których użyto do zrobienia tafli. Za wypożyczenie łyżew zapłacimy 10 zł/h.

Dla najmłodszych dostępne są pingwinki do nauki jazdy.

Lokalizacja: * * * *

Godziny otwarcia: * * * * *

Komfort jazdy: * * * *

Dodatkowe atrakcje: * *

Miejsce 4. Lodowisko w pobliżu Urzędu Dzielnicy Wola – znajduje się na Woli przy al. Solidarności 90 niedaleko przystanku Wola-Ratusz i jest czynne codziennie w godzinach 10 – 20.

Lodowisko ozdobione jest światełkami i iluminowanymi pingwinami. Ślizgawkę wyróżnia bezpłatna wypożyczalnia łyżew.

Lokalizacja: * * *

Godziny otwarcia: * * * *

Komfort jazdy: * * *

Dodatkowe atrakcje: * *

Planując wyjście na łyżwy, należy wziąć pod uwagę, że co 2-3 godziny na lodowiskach obywają się trwające ok. godzinę przerwy techniczne.

Fot. Materiały Prasowe