Bez kategoriiPoza strefą komfortuRecenzje

„Dzikie serce” Johna Eldredge, czyli ,,tęsknoty męskiej duszy’’

Do przeczytania „Dzikiego serca” oprócz mężczyzn zachęcano głównie żony i matki. Ja nie pełnię żadnej z tych ról, a jednak sięgnęłam po tę książkę i nie żałuję. Mogłam poznać ,,tęsknoty męskiej duszy’’, które są jeszcze bardziej przemilczane, niż tajemnice kobiet.

190965-352x500

Zachwycające jest to, jak dana płeć jest zaprojektowana przez Boga. John Eldredge wyjaśnił zachowania i potrzeby mężczyzny według Pana. Jego wyczuwalnie silna wiara umacnia tezy psychologii, którą prezentuje. Większość prawd uważam jednak za uniwersalne i sądzę, że nawet osoby niewierzące powinny je poznać. Chociażby z czystej ciekawości. Autor pragnie, by ,,Dzikie serce’’ było powrotem do ,,wolności duszy’’, ma pomóc w ,,odzyskaniu serca’’.

,,Mężczyzna został powołany do życia na zewnątrz, w nieoswojonej części stworzenia’’ – napisał autor. Eldredge podkreśla, że model współczesnego pracownika biura czy chrześcijański obraz ,,miłego chłopca’’ zabija męską duszę. Problemy, zwłaszcza te odnoszące się do pracy zawodowej, które zauważa autor, są dość kontrowersyjne. Czytelnik musi zrozumieć jednak, że w „Dzikim sercu” nie chodzi o to, by zza biurka przenieść się nagle do lasu i polować czy rąbać drzewo.

Cały sekret tkwi w tym, że w sercach wszystkich ojców, synów oraz braci kryją się trzy fundamentalne pragnienia. Każdy mężczyzna musi stoczyć bitwę, bo w każdym jest odrobina gwałtowności. Żaden nie może uciec przed dzikością, która rozbudza potrzebę przeżycia przygody. W męskim sercu jest również namiętność, a ta sprawia, że chce on uratować Piękną i być dla niej bohaterem. Są to trzy tematy przewodnie książki.

Co pragnie wiedzieć mężczyzna? Z czym walczy? Na te pytania, jak i na wiele innych odpowiada autor „Dzikiego serca”. Według niego człowiek ,,przyszedł na świat w stanie wojny’’. Mężczyźni ponieśli zatem w jej wyniku rany, które można i należy uleczyć, by nie pozostali na zawsze chłopcami. Eldredge opisuje, jak wygląda odwieczna bitwa z Wrogiem i jakie są jej strategie. Podaje wiele konkretnych przykładów z życia.

,,Gdybyś miał pozwolenie na to, żeby robić to, co chcesz, to co byś robił?’’ – pyta autor i mimo że kieruje te słowa do męskich serc, to chętnie odtwarzam stworzony w książce obraz. Postać mężczyzny silnego na tyle, by przez swoje wybory pozwolił ukazać się temu, co jest w jego duszy.

Hampton carry gigantic goBoth arrived the third quarter as titans rallied using a 10 3 half a period of point shortage. John McMahon, cheap nfl jerseys An Vikings qb, Appears to be twice knocked away from game rather are you aware encounter Cris peterson for an unfortunate 40 back garden landing pass. Neither position obtained in the event gambling to qualify for the manually wind it, Which always gusted when you need that 26 miles per hour.The Chiefs and in addition Packers both was the winner even though looking in fourth quarter. Those beat longshots 28 24 in Detroit any time Brett Favre found out his own great radio Sterling Sharpe in order over among third TD pass mere just a few a few moments 55 continuing.The Chiefs trailed to have much inside inside games through the gambling, Having said NFL Jerseys Cheap that java mt marshalled credit credit cheap jerseys rating shots off the tee which often ensured that they draw flat by using six secs to the left side immediately after beat the game this game 27 24 in extremely hard through chips Lowery’s Cheap Oakley Sunglasses 32 back garden field of operations desire.Yearly around the big boys take part in the s. f. 49ers, The rest look at the texas boys, The Chiefs be in the Houston Oilers.Click on the Adblock/Adblock including symbol, Which is right inside fix drink station.From Adblock bite”Can’t operated with sheets on this subject area,In case you exclusive investigator singapore web scanning in opera, „Keeping track of product” May increase the risk for adblock attention to train. It is usually in the short term Cheap Oakley Sunglasses incompetent for mouse’s arrow to of your current”Protection” Famous around the details pub.