KULTURAPolecamyShare'ujemy

Warsztaty decoupage w Domu Kultury „Zacisze”

Już dziś o godzinie 17:30 w Domu Kultury „Zacisze” przy ul. Blokowej 1 startują warsztaty decoupage pod hasłem „Stare jak nowe, nowe jak stare”. Jeśli nie macie pomysłu na wieczór, warto rozważyć tę propozycję.

Decoupage to sztuka przyozdabiania przedmiotów przy pomocy wzorów wycinanych z serwetki bądź kawałka papieru. Następnie przedmiot pokrywany jest grubą warstwą lakieru, co sprawia, że wzór wygląda jakby był namalowany.

Technika ta pozwala na tchnięcie drugiego życia w przedmioty codziennego użytku. „Niesamowitym zjawiskiem w decoupage jest fakt, że możemy wskrzesić stare przedmioty nadając im nowy wygląd i charakter” – czytamy na stronie organizatora.

źródło: materiały prasowe

„Zabawa z decoupagem jest dla mnie motorem do twórczego myślenia, uczy cierpliwości, a przy tym pozwala oderwać się na chwilę od codzienności” – mówi instruktor kursu Magdalena Soszyńska. Uczestnicy warsztatów poznają wiele technik zdobniczych, takich jak schabby chic, spękania jedno- i dwuskładnikowe, 3D, postarzanie cukrem czy transfery. Wydarzenie skierowane jest do osób dorosłych.

Koszt warsztatów to 40 zł. Materiały zdobnicze i preparaty wliczone są w cenę. Nie zapomnijcie o przyniesieniu własnego przedmiotu, który chcielibyście ozdobić!

Dom Kultury „Zacisze”

ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa