KULTURAWYDARZENIA

Mozart w Warszawie

Warszawska Opera Kameralna po raz 28. zaprasza na Festiwal Mozartowski. To jedyny szansa, aby usłyszeć na żywo całą „dyskografię” jednego z klasyków wiedeńskich!

Festiwal rozpocznie się w sobotę 16 czerwca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego. Gwiazdami wieczoru będą argentyńska śpiewaczka Verónica Cangemi oraz Artur Janda w towarzystwie zespołu wokalnego.

Mozart pierwszy utwór skomponował w wieku 5 lat. Dlatego choć zmarł młodo, jego dorobek liczy ponad sześćset kompozycji. Każdą z nich można odnaleźć w repertuarze festiwalu.  Na scenie obok utworów scenicznych, także te koncertowe. Nie braknie flagowych oper, takich jak Czarodziejski Flet czy Wesele Figara ani muzyki oratoryjnej. Tradycyjnie część spektakli skierowana jest do młodszych widzów. W tym roku w programie zagościł nowy punkt — Cafe Mozart.

— To promocja młodych, dopiero rozpoczynających swoją karierę śpiewaków. Będą mieli okazję, żeby jeszcze przed spektaklem, w kameralnym gronie, przy filiżance kawy w nowym foyer, zaśpiewać perełki literatury mozartowskiej — mówi Dyrektor Artystyczny WOK, dr Alicja Węgorzewska w wywiadzie dla Telewizji Republika.

W sumie w programie festiwalu znajduje się około sześćdziesięciu wydarzeń odbywających się w dwunastu lokalizacjach na terenie Warszawy. Wśród nich teatr opery kameralnej, Zamek Królewski, Pałac Króla Jana III w Wilanowie oraz Kościół Ewangelicko- Reformowany. Oprócz Veróniki Cangemi czy Artura Jandy usłyszymy Charlesa Owena (fortepian), Charlesa Siema (skrzypce) i wielu innych znakomitych muzyków. Festiwal potrwa do 14 lipca i zakończy go Gala Finałowa w Teatrze Polskim.

Na każdy ze spektakli obowiązują bilety wstępu możliwe do nabycia internetowo lub bezpośrednio w kasie opery przy al. Solidarności. Z uwagi na duże zainteresowanie uczestnictwem w festiwalu polecamy nie odkładać kupna biletów na ostatnią chwilę. Szczegółowy repertuar można znaleźć na stronie opery: http://repertuar.operakameralna.pl

źródło: http://www.operakameralna.pl/?news_pl