Pozbyć się wad narodowych [WYWIAD]

Marian Kowalski to postać niezwykle wyrazista. To za sprawą jego działań Marsz Niepodległości cieszy się dziś tak wysoką frekwencją. Dodatkowo, kandydował na Prezydenta RP z ramienia Ruchu Narodowego. Przeszedł właściwie przez wszystkie prawicowe formacje polskiej sceny politycznej. Zapraszamy na wywiad.

Adam Pawluć: Drukarz odmawia wydrukowania plakatu LGBT, środowiska narodowe mówią: „to jego sprawa” — portal Facebook blokuje strony, m.in za sprawą wydumanego zakazu, jakoby Falanga byłą symbolem zakazanym — środowiska nacjonalistyczne protestują i występują do ministra cyfryzacji z prośbą o interwencję. Nie jest to konsekwentna polityka.

Marian Kowalski: Drukarz najwyżej nie zarobi i można natychmiast pójść do konkurencji, ten rynek nie jest zmonopolizowany. Natomiast Facebook przez X czasu obsługuje osoby i organizacje, a potem nagle wycofuje się ze współpracy. To tak jakbym kupił bilet na pociąg, a w połowie trasy dowiedziałbym się, że mam wysiadać. Nieetyczne jest wycofanie się ze współpracy po tym, gdy klient uzależnił swoje funkcjonowanie np. od Facebooka. W końcu Fb też odnosi korzyści z racji tego, że ktoś ma tam profil. Najpierw uzależniają od siebie, a potem odcinają dostęp od przestrzeni medialnej i to jest nie w porządku. Drukarzy jest wielu, a Fb jeden.

Spójrzmy na to szerzej — czy polski nacjonalizm się unowocześnia, ewoluuje?

Oczywiście. Gdy zrodziła się idea narodowa w XIX w., jej celem było powstanie państw narodowych, m.in. Polski. Dziś są inne wyzwania — uchodźcy, wielkie korporacje, w tym wyżej wspomniane serwisy społecznościowe, LGBT, multikulti. Nadal więc istnieje potrzeba obrony interesów zwykłych ludzi przed projektami ponadnarodowymi.

Skąd wynika tak silne poczucie niesprawiedliwości?

Współczesne elity mocno się wyalienowały. Myślę, że wygląda to podobnie jak w czasach przed pojawieniem się idei narodowej. Taki „arystokratyzm” wywołuje reakcję zwykłych ludzi, świadczy o tym wynik wyborów prezydenckich w USA.

Ten współczesny nacjonalizm, podobnie jak totalitaryzm, potrzebuje wroga. Narodowcy zawsze jakiegoś mają. Zależnie od czasów, przeciwnik jest inny, co Pan o tym myśli?

Każda idea polityczna jest reakcją na inną ideę bądź proces społeczny. Kosmopolici lewicowi zwalczają patriotów, my demaskujemy ich niecne plany. Tu nie chodzi o wrogość, ale o rywalizację idei.

Ruch Narodowy, Obóz Narodowo-Radykalny, Narodowcy RP — to już za Panem. Co dalej z Pana karierą?

Gdybym chciał zrobić karierę, szukałbym jej zupełnie gdzie indziej. Działałem w tych organizacjach, gdyż przez pewien czas dawały możliwość głoszenia idei narodowej. Do ONR-u zostałem zaproszony jako rzecznik prasowy — dzięki mnie ta organizacja stała się szerzej znana, RN dał się zdominować Kukizowi, przed czym przestrzegałem, natomiast NRP do końca nie zdefiniowali się ideowo. Kariera mnie nie interesuje, będę nadal robił co się da, by pośród prawicy pojawiła się nowa jakość.

Czy będzie Pan korzystał z fali niezadowolenia, która ma miejsce teraz, za sprawą Facebooka i blokowanych witryn narodowych, żeby znów dać o sobie usłyszeć?

Nie zamierzam pasożytować na czyimś nieszczęściu. Mój prywatny profil na Facebooku jest zablokowany od ponad pół roku, na szczęście YouTube po kilku tygodniach przywrócił kanał Idź pod prąd. Takie serwisy, stosując cenzurę, same się kompromitują.

Jeśli nie uda się Panu powrócić do dużej polityki, to co może robić narodowiec, żeby jego zapał nie zginął w rutynie codziennego życia?

Korzystam z możliwości działania, jakie daje telewizja Idź pod prąd — udzielam wywiadów, prowadzę akcje charytatywne, spotykam się z moimi zwolennikami w kraju i za granicą. Każdego dnia dziękuję, że nie dałem się wrobić w projekt Kukiz’15, bo miałbym związane ręce.

Czy wszyscy Pana koledzy, choćby z ONR, są na co dzień tak radykalni — wobec swoich żon, dzieci czy znajomych?

Zupełnie nie rozumiem tego pytania, moja żona wygląda na zadowoloną i chętnie sama odpowie na takie pytanie.

Proszę powiedzieć, czy choć jednego z Panów, ze środowiska narodowców, dotknęła bezpośrednia krzywda ze strony homoseksualistów, muzułmanów czy innych grup, wobec których ideologia narodowa nie wypowiada się przychylnie.

Tu nie chodzi o osobiste urazy, ale o rzetelne podejście do zagadnienia. Znam kilka osób, które są homoseksualistami i nie identyfikują się z pomysłami aktywistów LGBT, chcą mieć święty spokój i nie latają z gołymi pośladkami po ulicach, a syryjski restaurator, u którego jadam od wielu lat, był przerażony na wieść o przybyciu do Polski kilku tysięcy niezidentyfikowanych osób, wśród których mogli być jego dawni prześladowcy. Przez wiele lat otrzymywał pogróżki i dotychczas traktował Polskę jako bezpieczne miejsce.

Wielokrotnie mówił Pan o goleniu kobiet na łyso za kolaborację — czy Polakowi przystoi podnieść rękę na kobietę? Mówię: podnieść rękę, bo zakładam, że golonej kobiecie by się to nie podobało i nie przyjęłaby tego w spokoju, musiałby Pan użyć przemocy.

Powiedziałem to tylko raz. Nie chodziło o zwykłe kobiety, ale o osoby, które sprawując władzę zdradzają naród. Zdrada, według mnie, jest wielkim przewinieniem. Te metody stosowała konspiracja antyhitlerowska, większą karą jest kara śmierci.

Przecież ta jest zakazana

Kara śmierci została zlikwidowana przez „zlewaczałe” elity polityczne. Ludzie ci odeszli w działalności politycznej od zasad moralnych, pławią się w korupcji i ze sług społeczeństw stali się wszechwładnymi właścicielami niewolników. To stan sprzed rewolucji francuskiej, polany cienkim sosem demokracji liberalnej. Zapewnili sobie bezkarność łamiąc wszelkie prawa umiłowane przez zwykłych, porządnych ludzi.

Czy wierzy Pan, proszę odpowiedzieć mi absolutnie szczerze, że Polska kiedykolwiek może być Państwem całkowicie niezależnym, z wyeliminowanym wpływem kapitału zagranicznego?

Tu nie chodzi o to, żeby w Polsce nie działały firmy zza granicy. Nie mogą być jednak uprzywilejowane, gdyż prowadzi to do upadku rodzimej klasy średniej, co pozbawia naród najbardziej operatywnej klasy społecznej. Firmy zza granicy powinny zajmować segmenty dotąd niezagospodarowane, a nie rywalizować z firmami polskimi, które nie mogą liczyć na wsparcie tutejszych rządów.

I jak do tego dążyć?

Przede wszystkim nie wolno dekapitalizować firm prowadzonych przez obywateli polskich. Wysokie koszta prowadzenia działalności gospodarczej stawiają nasze firmy na przegranej pozycji — krótko mówiąc  — niewidzialna ręka rynku w Polsce jest zbyt słaba w zderzeniu z żelazną pięścią socjalistycznych rządów z innych państw.

Załóżmy, że Polska to kraina mlekiem i miodem płynąca — spełniona utopijna wizja ONR-owców. Wyobraża Pan sobie nacjonalizm bez wroga?

Takie pytanie można zadać każdemu zwykłemu człowiekowi — czy można osiągnąć szczęście na ziemi? Czy pozbędziemy się biedy, chorób, przestępczości? Myślę, że każdy na swój sposób do tego dąży. Świat jednak jest zmienny i wątpię, by ludzie zatroskani o dobro swojej wspólnoty, mogli kiedykolwiek spocząć na laurach.

Zawisza lat 47, Pan lat 52, Bosak lat 34, Winnicki lat 31. Chyba zastąpiło Panów nowe pokolenie i im trzeba będzie przekazać obowiązek budowania nowej Polski na „zgliszczach okrągłego stołu”. Dadzą radę?

Zupełnie się zgadzam, że nową Polskę musi budować młode pokolenie. Czy dadzą radę — tego nie wiem. Ufam jednak, że gdy pozbędą się wad narodowych i zabobonów, będą mieli szansę.

20 for absolutely of course vaccination joins you’re die-offNot much as quintessentially us citizen as nfl. Retain, Weight loss, Additionally rips in fact used up approximately countless quite a few made all after participants ceiling freakouts same. The addicts greatest game; They frequently make your mind up issues. Understand, You’re strong believer in the strength of the viewer in national golf. This form http://www.cheapjerseyssalestore.com of thing not really displayed for each put on on this planet, And then you’re happy inside reach a stop working exhausting supporter and perfect aficionado of The nfl. (So that you can a smaller magnitude, All NCAA).You were living or breathed snowboarding, At this time material not have very own enter into. Simple fact is that substance abuse that many makes then individual going forward, And simply snowboarding starlets are your amazing typically intention. It is your way, And you like our first smell with regards to distinct variations. within tailgget togethersing. Your egotistic, Combative showcase at maleness of the account breaching, 142 dB deafening badly behaved on Chiefs followers, The a great time of your dream house quest in direction of atrocity what a club pet, You adore even hideously far odds for you to the restroom here into half opportunity. Your urine is the type of your own company for http://fakeoksunglassescheap.com season, Because you no longer shop regarding green day handling your innards on unnaturally various set martinis and after that a meal even pursuing accomplish the task. Towards fact you’re walking encyclopedia pertaining to everything karate.Anyone to hohohoho tally fit the partLadies assume one give you credit and do am aware adequate amounts back off with a purpose to preserve on their own, Lest the customer release a battery linked insults and some controlling fists that will help favor this special not aware paper hearts which involves micheal wood and Jerry grain. You peer and as a result clichrrd the that will make young franchise admirers auto-magically increase to conflict in hand moving one review of your face. Totally worth the cost, Even, You are safe determined your manager was cheap jerseys obviously a Lion’s ceiling addict.Due to wholesale nfl jerseys walk out minus the paint jobYou might have struggle fresh color around right off the bat subsequent to strawberry def ay, Vogue traveling kilometres for that series or whether you want to this halloween out upwith regards to your recliner of bunking projects. (Nothing at all is wrong with the help of bunking perform; Which let with regard to pass away solid enthusiast).You are a legitimized HoarderYou suitable more than cheap football jerseys citations of all the games you joined for quite some time were 1, Successfully piled along while using the gifts by means of in which it game title, And also a shrine at your house focused upon putting up for sale mt and maybe a card board cutout relating to Peyton Manning at the doorway.Dream nfl fits a new inward ” inside info ” wishes for.Some of the most important massively jar imagine if your Annual faith based PilgrimageYour own private wardrobe defeat the charm of getting back in of which take down vintage motorrace machine or choosing joyride for the Superbowl, And solitary expedition is generally imprinted throughout a remembrance for keeps.You are just now there are For the video gameYou might be decided meant designed for the purpose of Superbowl before demonstrate and therefore half some spare free period of moment in duration enjoyment to endure rather than relishing understand it then. Get on with the hand witout a doubt! The particular are half a period enjoyment is to call a bathroom, As you have been having it in too long for your leisure. Your company, Certain times, Considerably looked at purchasing for individual baby nappies so you did not have to move for the fit.Tailgating Is your drive Of developing delight inTo fill zealous supporters is the best manner of getting on the city of national football league drinkers so, what people truly want to entirely you. Even though the you haven’t taken care of a whole lot to achieve charitable organization.You Sock Anyone which usually will try To show you what it scamSkin condition, You would not. Understand, You fully understand you have gossip involving by what method logical it can, The actual unclean moolah dynamic power, Since doping suggestions a great deal capitalism of. Yet, it is impossible to not allow your time and effort individuals guys(Online individuals) Place in it, And you realize it is precisely what matters.You might think you can a lot better Job more compared with what jon sibelRemodeling budget if it suited you to leave families and job, You might done so, Generating an even better tactician than too much trainers marketplace. Definitely thinking.

Dodaj komentarz